1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavrular Hakkinda

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde gokhantiknaz tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Merhaba arkadaslar. Yeni akvaryumumda canli doguranlarim vardi. 60 litre... Molim ve lepistesim dogurdu. 25 adet yavruyu aldim yavruluga. akvaryumumda 15 kok kadar bitki ve mangrow koku var. yavrulari biraksammi yoksa yavrulukta ne kadar kalmaya devam etsinler?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar hoşgeldiniz.:ay:

Kurtulanlar olacaktır ancak illaki yem olanlarda olacaktır. Yavruları ne zamandır yavrulukta tutuyorsunuz, ne kadar büyüdüler ? Yeni alınmış yavrularsa yazdığım gibi gizlenebilenler hayatta kalacaktır.

3. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Eğer bitkileriniz büyük ise su yüzeyine yetişmiş ise muhtemelen temel abinin dediği gibi kurtulan olacaktır.Benim düşüncem her zaman şudur.Zaten lepistes gibi canlılar ortalama 28 gün gibi doğuruyolar.Ve bir süre sonra akvaryumunuzda balık patlaması yaşamaya başlıyorsunuz.Bu yüzden balıkları hiç ayıormayın derim.Zaten yem olmaktan kurtulan balıklar genelde hem gelişmiş ve sağlıklı doğan balıklar oluyor.Kısacası hayatta kalan balık genelde akıllı ve cevik balıktır.:karete:

4. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Selamlar. Yavrularim 1 haftalik henuz. yavrulukta duruyorlar. 20ye yakin... Akvaryumum resimde buraya biraksam diger baliklara yem olurlarmi? gunde 2 kez akvaryumcudan aldigim cok ince toz yem ile besliyorum...

By gokhantiknaz at 2010-12-08

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kesin olarak bilinemez ama daha küçükler yem olma ihtimalleri yok değil. Akvaryum güzelmiş yanlız ben çok beğendim. Sade ve hoş görünüyor.

6. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Teşekkür ediyorum İşte Akvaryumumdan son görüntüler...
    Önerilerinizi bekliyorum. Özellikle yavruluk ve ne zaman bırakabileceğim hakkında...

By gokhantiknaz at 2010-12-15

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Baya büyümüş gibi görünüyorlar. 3-5 gün sonra garanti olmasa da sağlama alırlar kendilerini gibi duruyor.

gokhantiknaz bunu beğendi.
  8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Doğal yaşam en iyisi bende 40(yaklaşık) lepistes yavrusu var 1-2 aylık olunca yiyemiyorlar...Konu altındaki yorumlara katılıyorum . Ama hafif bitkili akvaryumunuz olduğu için daha az balık hayatta kalacaktır.

Sayfayı Paylaş