1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavrular ve yavru akvaryumları

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde yasinugur tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. yasinugur

yasinugur

Merhaba,

1 adet 500 lt ana,
    1 adet 325 lt yavru,
    1 adet 65 lt yavru akvaryumum var.

Çok şükür sürekli yavru alıyorum balıklarımdan. 4D 1E yunus ve 4D 1E SP var. Fakat tahmin edersinizki aylık 200-300 yavru aldığım zaman bu 3 akvaryum yetmiyor. Şu an ne yeni bir akvaryum alacak param ne de yeni akvaryumu koyacak yerim var. Bu 3 akvaryumu en iyi nasıl kullanabilirim?

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Yavruları hobici arkadaşlara hediye ederek rahatca kullana'bilirsiniz:D Hem sevaba girersiniz hepde destek olmuş olursunuz:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında sürekli yavru almak istemenin böyle bir sıkıntısı var malesef. Bir önceki yavruları bir sonrakiler ile bir araya koyamayıyor çoğu zaman hobici. Bu durumlarda eğer ev ortamında üretim yapıyorsak hobiyi işkenceye çevirmenin pek manası yok aslında.
    Mümkün olan en iyi şekilde ayrılmış akvaryumları kullanmanın da bir sınırı var. Belli bir süre sonra çoğu yavrular dar alanlarda gelişmeye bırakılıyor yani en azından gelişmeleri bekleniyor. Bu en önemli evreyi malesef uygunsuz şartlarda geçiyorlar.

Dolayısı ile mevcut akvaryumlara artık çözüm aramak yerine eldeki hacme göre yavruyu büyültmeye çalışmak veya önceki yavruları daha erken elden çıkarmak gerekir. Kısaca size bu konuda çözüm sunmak aslında bir noktada doğru değil gibi. :ay:

yasinugur bunu beğendi.
  4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Sizin bu sıkıntınız bir çoğumuzun sorunu bunu tam anlamıyla çözmüş kimse yok sanırım yada ben hiç raslamadım.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu sıkıntı benim yolumla çözülebilir diye düşünüyorum. 30 lt yavru akvaryumum ve 70 lt yavru akvaryumum vardı. İlk doğan yavrular 30 lt akvaryuma alınıyorlardı. 2-3 hafta sonra 70 litreliğe geçirilip orada satışa çıkarılıyorlardı. Gerçi artık sarı prenses-yunus gibi balıkların satışları çok zor olduğunu düşünüyorum. Volkan abinin değimiyle fotokopiden çoğaltılmış gibiler :F :F :F

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Biran kendimi eski günlerimde buldum.:) Her yeni yavrularla beraber eve yeni bir akvaryum kurmuştum ve sonunda toplamda 6-7 tonluk bi suyum,onlarca akvaryumum olmuştu.

Yasin bey yerinizde olsam sarı prensesleri elimden çıkartır,yunusları 325 litrelik akvaryuma alır,500 litrelik akvaryuma bölmeler yapar yavru boylamakta kullanırdım.:bye:

7. terk-i derya

terk-i derya

İsim:
    Serhat ÇETİN
    Reis en doğrusunu düşünmüş zaten başka söze gerek yok +1000

8. rengarenk

rengarenk

İsim:
    Mevlüt ACAR
    Bu işin en iyi yolu balık sayısını azaltmaktır.

Sayfayı Paylaş