1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavrular..

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde drdoom tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    selamlar..ikolalarımda yine sorun:(dişi balıgın birisi yumurta aldıktan sonra dogal kulucka yapması için dokunmadım sonuc olarak kayaların arasinda saklanıp buyuyen 2 yavru ikolam oldu..fakat sorun suki bunlar etlendi butlandi 2-2.5 cm oldular..ve baskın erkek bunları gördügünde öyle bi saldırıyorki aman allahım aha:gif ..kovmak degil resmen öldürmeye giriyor yani..
    sorum şuki bu yavru balıklar koloniye katılamazmı?yoksa kabul gormedilermi?balıklarım kendi kendilerine çogalsınlar koloniyi genişletsinler istiyorum şuan 2.bir akvaryum kurma sansım yok:(
    cevaplar için teşekkür ederim..saygılar...

M.D 8

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    yavrular..

Mrb İbrahim bey;

Akvaryumunuz hacmi ne kadar .Eğer tank hacminiz küçük ise ve saklanma yerleri fazla yoksa baskın erkeğin bölgesine girmek istedikleri için saldırıya uğrayabilirler.

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Akvaryumunuz küçük ise balıkların saklanabileceği şekilde bir dekor yapın.Yoksa büyük erkek onları rahat bırakmayacaktır.Dekorunuzda yavrulara saklanacak yerler yapmaya çalışın.

4. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    yavrular..

İbrahim bey ayırmanızın çözüm olacağını sanmıyorum.Birde şu şekilde deneyin akvaryumun bir köşesine yuvarlak hatlı taşlardan yer yapın büyük ihtimalle baskın erkek o bölgeyi sahiplenecektir.Tankınızda kayalık bölge olmadığı için baskın erkek anlaşılan tüm bölgeyi sahiplenmiş.

6. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    yavrular..

İsmail bey gerçekten dikkatimden kaçan bir noktayı tespit etmişsiniz teşekkür ederim..Arkaplan gayet girintili cıkıntılı fakat erkeğin sahiplenecegi sınırlı bir bölge yok..Söylediginizi deneyecegim..
    tesekkurler..

Mesaj düzenleme. 23

Sayfayı Paylaş