1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavrular

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde molly tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Bugün hamile olan lepistesim yavruladı. Ama sadece 3 yavru kurtarabıldım.Balıgımın karnı hala şişik suan akvaryumu ikiye ayırdım. yavruların yanına annelerini koysam bisey olurmu acaba ?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    yavrular

Anneyi ayrı bölüme alabilirsin Eren, yanlız anne yavruları yer. O bölüme bol rafya koyarak bunu bir nebze olarak engelleyebilirsin.

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    yavrular

Lepistesler yavrularını yerler.

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    yavrular

Benim tanıdığım akvaryumcunun bir lepistes akvaryumu var hiç yemiyorlar.Tabi bu analık içgüdüsüyle ilgili bişey yada balığın etçil veya otçul olmasına balığı küçüklükten proteinli yemlerle beslerseniz yavrularını haliyle yiyecek.Ama otçul beslerseniz yemez. saygılar:gif

5. sadiksena

sadiksena

İsim:
    SADIK SENA YEŞİLYURT
    yavrular

Lepistesler bir kaç doğumdan sonra -eğer yavruları anaçlardan ayırmazsanız- yavrulara alışıyor ve yemiyorlar.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    yavrular

Burada bir kesinlik söz konusu. Bu kadar kesin bir yargı değil bu. Bana göre en doğru yorum Sadık abiden gelmiş. Ben bu duruma şahit oldum. Anne ve onlarca yavrunun hatta anneyi geç diğer anaçların bile yemediğini gördüm. İsterseniz fotoğraflayıp ekleyebilirim. Akvaryumcumda aynı akvaryumda onlarca anaç ve onlarca yavru aynı anda yaşıyor. Lepistesler istisnai durumlarda yavru yerler.

Sayfayı Paylaş