1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavrulayacak Balığımın Larvaları...(Resimli)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde çağlaözyavuz tarafından 5 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Benim yavrulayacak 2 dişim vardı (Lepistes.) ayrı yere aldım akvaryumdan geçende yeni erkekle bir dişi daha aldım (pazar günü).Salı günü öldü 2 tane hamile balık vardı bende 3 dişiyi aynı yere koymuştum ama sanırım erkekten diğer dişiye hastalık geçmiş ve o dişidende hamile 2 balığıma geçti ve bugn ölen blıktan dolayı bu iki hamile olan dişilerimde öldü :/ ve yavruları çıkarmak zorunda kaldım ama doğal olarak yavrularda ölmüştü..

Neden ölmüş olabilir ?

Yavrular tam gelişmemiş daha balığın içindeydi balık öldükten hemen sonra çıkarmak durumunda kaldım (mecburen belki bir umut yaşar diye).

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yavrulayacak Balığımın Larvaları...(Resimli)

Selam Çağla,

Öncelikle senin bu gibi işleri yapma cesaretine bayılıyorum onu belirteyim. :) Kendini geliştirme noktasında etkili olacaktır bilgi anlamında. Lepistes larvalarının doğumu Cichilid türlerine benzemiyor o yüzden bu gibi işlemler sonrası yaşamamaları doğaldır.

Elbette dişilerin ölüm sebene bu şekilde yorum getirmek kolay değil. Akvaryuma son eklediğin balık veya balıklar hasta olarak gelmiş ve yaymış olabilirler. Bunun dışında son zamanlarda akvaryum üzerinde yaptığın uygulamaları yazman gerek ve genel olarak akvaryumundan biraz bilgi verirsen iyi olur.

3. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

As.. :) ...

Yeni aldığım erkek ve dişiyi akvaryuma hiç koymadım orada japonlarım var..Bir süre incelemek için fanus'a koymuştum ne olur ne olmaz diye. İyikide akvaryuma atmamışım yoksa diğerleride giderdi. Şimdi yeni bir akvaryum daha alıcağım ısıtıcı vs oradada yeni bir lepistes ailesi beslemeyi istiyorum :)..

Bir de ben şöyle düşündüm, aldığım balıkçının balıklarında sorun olabilir japonlarım gayet sağlıklı şükür ki..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fanus ortamı sonuçta ve hamile balıklar da olunca sorun orada da ortaya çıkmış olabilir. Yeni akvaryumun hayırlı olsun. Dikkatli olmak lazım yeni balık eklerken.

5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Lepisteste böyle. Bu durumları benden yaşadım. Ancak yaşatabildiğim olmadı açıkcası ama yaşama ihtimali de var yok değil. Bence çok düşük ve düşük bir ihtimalde olsa yanı :)

Sıkmayın canınızı. Yeni aldığınız akvaryum kaç litre acaba nasıl bir akvaryum? Lepistesler için nasıl bir konak düşünüyorsunuz? :)

6. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

Daha henüz almadım yarın falan alabilirim. Nasıl bir şey uygun olabilir?

7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Açıkcası bütçenize bağlı bu işler. Büyük bir akvaryum daima daha fazla yavru almanıza olanak sağlayacaktır. Akvaryumu bölüp yavrular için ayrı akvaryum yapabilirsiniz veya ben ilk 40 litre akvaryum almıştım sonrasında 10 litre akvaryumda yavrular için yapmıştım. 1. aylarında büyüdüklerini gözlemlediğimde onları 10 litrelik akvaryuma taşımıştım. Burada Artemia ile besleyip devam etmiştim lepisteste.

8. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

Pekii bilgiler için teşekkürler...

9. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Rica ederiz :) Başka sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı oluruz :)

10. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

Çöpçü diye adlandırdığımız ama çöp değilde dipte kalan yemleri temizleyip su biyolojisini bozmamasını sağlayıpta beslenen balıklar lepisteslerle yaşarlarmı yani yavrularına zarar verirlermi ??.

11. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Ölmek üzere olan bir lepistesin yavrularını ancak bu şekilde kurtarabilirsin. Öldükten sonra doğal olarak anaç balık öldüğünden yavrularda ölüyor. Bu şekilde birçok kez yavruları kurtardım :)

12. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

Benimkileri maalesef kurtaramadım :/

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Selamlar,
    Türlerine göre değişkenlik gösterir;ama çoğunlukla satılan bronz,komando çöpçü gibi türler yavrulara bir zarar vermez, hatta en iyi onlarla geçinir yavrular.

14. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz

Bilgi için çok çok sağolasınız :)

Sayfayı Paylaş