1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yavruluk yapımı maliyeti bedava

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde beaverss tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. beaverss

beaverss

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederiz, kolay bir pratik acil durumlar için yavruluk olmuş. Fotoğraflar düzenlenmiştir.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Resimler oldukça açıklayıcı. Pratik bir yavruluk. Aciliyet arz eden durumlarda kullanılabilir bir proje. Paylaşım için teşekkürler...

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Alalacele acil durumlarda ençok başvurduğumuz ve kullandığımız bir yöntemdir pet damacanalardan yavruluk yapmak.Delikleri tek tek delmek biraz insanı sıksada sonuçta işe yarayan bir yavruluk.

Paylaşım için teşekkürler.

5. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Merhabalar. Hocalarımın dediği gibi çok pratik ve her an kullanılabilecek bir çalışma. Ancak şöyle bir öneride bulunayım; ben şahsen vantuzlara bu ve bunun gibi projelerde hiçbir şekilde güvenmiyorum. İleride setleşiyor veya işlevini yitirebiliyor. Sonuç malum. em32.gif Bunun için en iyi yöntem, piyasada genellikle mavi renkte olarak satılan sert straforlardan alıyoruz, yavruluğa göre simit şeklinde kesiyoruz ve yavruluğu bu straforun arasına sıkıştırıyoruz. Strafor yavruluğun üstüne sıkıştırılıp üstten 3 cm kadar boşluk bırakılırsa sorunsuz oluyor. Bu yöntemin bir avantajıda, yavruluk akvaryumun içinde sürekli dolaşacağından içeriye oksijenli suyun girmesi daha rahat oluyor. :cicek: Saygılar...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel öneri Sezgin vantuzlar hele tuzlu suda hiç dayanmıyor kesinlikle sana katılıyorum. Kalıcı bir çözüm önermişsin gerçekten, oksijen katkısı cabası. :)

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Bir dakikika pratik benim adımın başında var. gizli: Başlıkta bolca kullanmışsınız bu ifadeyi ama hak etmiş gerçekten.Basit bir yapım katılıyorum acil durumlar için daha uygun.Paylaşım için teşekkürler.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    +1 :helalolsun:

9. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

ßir sorum olacak. : )) hava nasıl vercez buna? Havasızlıktan zarar görmezlermi ??

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Artı oksijem vermeye gerek yok yok Mert, yavruluk üzerine delinmiş olan birçok delik su sirkilasyonu yapar yani akvaryumdaki mevcut oksijenli su kaba girip çıkar. burda:gif

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Sezgin önerin çok güzel. En kısa zamanda uygulayalım bakalım. DIY sistemler her zaman geliştirilmeye açık sistemlerdir. Örnekleri mevcuttur.

Sayfayı Paylaş