1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yavruluklar ???

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde kayhan45 tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya
    Bu sitede gördüm yavrulukları çok kötü taabir ediyorlar.Ben çok lepistes besledim ve ürettim. Hepsin'dede yavruluk kullandım ama balıklarda önce doğum, ölü doğurma vs olmadı bence en iyi üretim şekli yavruluklar:)

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: yavruluklar ???

Kayhan herşey düşündüğün gibi değil malesef. O yazıları yazan abilerin senin yaşın kadar bu hobi ile ilgilenenler. Yavruluğa alınan balık strese girer. Bunun sonucunda da her balık ölür gibi bir kaide yok. Ama balık strese girer, rahatsız olur.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya

Ya evet yaşım küçük ama dedem babam çok balık beslemişler ankarda kimsede balık yokken onlarda varmış. Bende o yüzden bu kadar ilgiliyim 4-5 yaşındayken kocaman cikletlerimiz vardı lepistesler vardı. Hani ben hem burdan bakıyorum hem'de dedem'e, babama soruyorum.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Canlı doğuranlarda en önemli şey strestir. Hassas balıklardır ölümleri çok kolay olabilir. Dayanıklı balıklar değillerdir. Alıştıkları ortamlara ihtiyaçları vardır. Canlı doğuran akvaryumlarında en sağlıklı yöntem bitkilendirmedir örnek olarak alıntı birkaç resim paylaşayım

Bu akvaryumlar yapılması kolay ve bakımı zor olmayan akvaryumlardır, canlı doğuranlarda bu tarz akvaryumlar tercih edilmelidir.

grafikdelisi bunu beğendi.
  5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

kayhan kardeş yavruluğu bırakmanı tavsiye ederim.balık strese girebilir ve ölebilir.akvaryumunu bitkilendir.bitki bulamassan kırtasiyelerden ucuza alcağın rafyayı kullan makas yardımıyla bukleler oluştur akvaryumda doğan yavrular doğal olarak saklancak yer aramaktadır ve bu rafyanın içine saklanabilir
    http://img154.imageshack.us/img154/6315/s4030216gy9.jpg

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Kayhan kardeş bende canlı doğuran türleri besliyorum,yavrulukta çok yavru aldım ama yavrulayacak balığın tam olarak ne zaman yavrulayacağı belli olmadığı için balığı belki biraz erken yavruluğa alıyor ve strese sokuyoruz,buda ölü doğum veya anne balığı kaybetme gibi kötü sonuçlar doğuruyor.Aslında şunu unutmamak lazım bu balıkların yaşadıkları doğal ortamlarında yavruluk yok.Zaten lepistes besliyorsanız,anaç lepistesler 1-2 batın yavruyla bir arada kaldıktan sonra yavrulara zarar vermiyorlar.Bence diğer arkadaşların dediği gibi akvaryumu moss türleri ile bitkilendirmeni ve herşeyi akışına bırakmanı tavsiye ediyorum.Sevgilerimle

Sayfayı Paylaş