1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeşil Karideslerin Gelişimine Dair

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde taygun tarafından 24 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

Aynen Volkan hocam, benim yeşillerde ortalıklarda yoklar, arada bir belki 1 tanesine denk gelebiliyorum, arıyorum, tarıyorum 2. sini bulmak mümkün olmuyor bol bitklili karides tankında... :)

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yeşil renk yaramadı bize sanırım :bilmem: Kiraz karidesler çok yüzsüz zaten azıcık kapris yapsınlar yarı su değişiminden sonra hemen yumuşayıp yumurta tutuyorlar :)

3. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

Sana sonuna kadar katılıyorum Volkan hocam :)

4. taygun

taygun Guest

Arkadaşlar Merhaba,

Bu işi beceremedik değil mi? Artık ben de göremez oldum hiçbirini. Bakan, büyüten nasıl beceriyor bu işi anlamadım.

Saygılar

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karides türünü ilk Türk platformunda senin sayende ön plana çektik ve birçok hobicinin daha yakından tanımasına sayende tanık olduk Tamer abi. İnanıyorum ki başarılamayacak konu kalmayacaktır. Gerçekten bu anlamda sana çokşey borçluyuz. Ellerine emeğine sağlık. :cicek:

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Tamer abi bende en son 2 tane kalmıştı.. Hatta bir taneside dış filtrenin içinden çıkmıştı.. Son tank dizaynımda arka taraf sık bitkili olduğu için artık onlarıda göremiyorum.. Belkide yaşıyorlardır bilemiyorum.. Ama yeşil karideslerden şunu öğrendim ki adaptasyonu için bayağı süre bekletmemiz gerekiyor.. Kiraz karidesler gibi değiller.. En az 2-3 saat suyu alıştırmak lazım.. Ama bitkili akvaryumda yeşil karideste lüzumsuz oluyor biraz çünki gözükmüyorlar.

Ne varsa kiraz karideslerde var öp:

7. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Temel,

İnşallah daha iyisini de yapacağız. Bir başlangıç yaptık, artık gerisi gelir.

Volkan kiraz karides konusunda haklısın. En kolayı o. Dertsiz tasasız bir canlı.

Yeşil karidesler hakkında dediğin de doğru olabilir. Yani adaptasyon süresi önemlidir. Fakat benim esas düşündüğüm yeni sudaki 2-3 saatlik adaptasyon sürelerinden ziyada yeni suyun onlar için ne derece yaşanabilir olduğu. Bence asıl sorun orada.

Saygılar

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Abi zaten yeni olan su onlara göre yeni suydu.İçinde balıklar ve karideslerin olduğu sulara girdiler.Su aslında eski suydu :) Eski ama onlara göre yeni :) Yani ben onlar için yeni bir tank kurmadım.Elimde ki mevcut 2 tankada bu yeşil böcükleri ekledim ama ne yalan söyliyim kirazlar gibi düşünüp çok üzerlerine titremedim.. Titremek gerekiyor kanımca.. Ama daha önceden de söylediğiniz gibi göremiceksek niye besleyelim.. Hayalet karides bile gözüküyor hayalet olmasına rağmen :D Onlardan alırım daha iyi :)

9. taygun

taygun Guest

Aynen öyle. Görmeyeceğimiz şeyi beslemenin faydası yok. Daha ileri zamanlarda kendimiz geliştirdikten sonra tekrar deneriz ve rövanşı alırız Yeşil'lerden. saygılar:gif

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yeşil karides bakamadılar dedirtmeyiz kendimize Tamer abi :F

11. taygun

taygun Guest

Aynen öyle. Biz Yeşil Karidesleri alır, yetiştirir, jumbo boya getirip karides güveç yaparız... Hiç acımayız. dost:

Nasıl ama. Çok mu uçtum yoksa. kıvır:gif

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yok abi ne uçması az bile söylemişsin valla kıvır:gif Bizi tutana aşkolsun dost:

13. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

Uzun zamandır portala giremiyordum, bu sohbeti kaçırmışım :)
    Benim de sadece 1 tane yeşilim kaldı (öyle zannediyorum). Ancak boyu damızlık kirazlar kadar oldu.
    Yeşiller fos çıksada, kirazlar hep dolu... :D

14. taygun

taygun Guest

O zaman seni Uzman Yeşil Karides Yetiştiricisi olarak ilan ediyorum. Hayırlı olsun. toka:gif Bir de seni Karides Moderatörü yaptım. saygılar:gif Maaş ve Araba konusunu akşam yemeğinde görüşürüz. aha:gif

15. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

:F :F :F
    Keşke 3-4 adet yaşatabilseydikte üreyip üremediklerini görebilseydik...
    Komando çöpçülerden yavru aldım, 2 cm civarına geldiler bile, Siyah cücelerden yavru aldım (3 cm boylarındalar). Şimdi mavi melek, starbai çöpçü, panda çöpçü, gold albino cüceler üzerinde üretim için çalışıyorum ama şu yeşilller harbiden canımı sıkmadı değil hani.. :)

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla Akgün hocam bizi çok ihmal ettin bilmiyorum artık olma:gif Valla bende ki son 2 arkadaşıda göremez oldum.. Uzatmaları oynuyorlardı onlarda maçı bitirdiler sanırım.. :( İmzama bakarsan eğer Akgün hocam sterbai cory'e sıra geldiğini görebilirsin.. Ne demek istediğimi anladın dimi hocam can:gif

17. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

huh: Biliyorsun Volkan, üreteceğim dediğim her balığı ürettim şimdiye kadar, inşallah bu balıklarımında üretimini gerçekleştirebilirim.
    Julii lerin varmış Volkan, senden de onların yavrusunu bekliyoruz artık... ;)

Bu arada sendekiler orjinal julii mi? Trilineatusla karıştırılır, listelerde trilineatuslar julii diye geçer ama esas julii biraz daha farklıdır...

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla Akgün hocam onları kendi hallerine bıraktım.. Üretmek için yeterli tesisim yok ne yazık ki :) Zaten üremeleri için daha çok büyümeleri lazım.. :) Valla hocam ben akvaryumcumun yalancısıyım.. Benim araştırmalarıma göre bendekiler orjinal gibi duruyor.. Üst yüzgecinde ki siyahlık falan vücut desenleri andırıyor ama birgün oturup daha dikkatli araştırabilirim.. Detaylı resimlerini çeker gösteririm bakarız artık :)

19. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

Tamamdır, resim eklediğinde kaçırmam umarım :) selamlar.

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bendekilerde Trilineatus çıktı.. :)

Sayfayı Paylaş