1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeşil Yosun Problemi İçin Yardım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde aydin_1975 tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
    vertex illumina sr 300 vardı önceden şimdi ise ecotech var. 2 haftadlık ışık ayarları 18 kelvin ve 20 kelvin aralıgında değişiyor . işaretli yosunlar elle çıkmıyor ama sakal yosuna benziyorlar hoş bir görüntüsü var . su değişimine gelince akv. küçük olduğu için 3 günde bir eksitiyor sürekli 10 lt.kadar su eklemek zorunda kalıyorum diyatom sürecide bu yüzde sürekli tekrarlıyor bu hep böyle devam edecekmi

2. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah,kayalarda ki coraline alg lar da çok güzel görünüyor...:)

aydin_1975 bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Su eklemeyi günlük yapabilirsin. Benim akvaryumda günlük 2 litre su eksiltiyor günlük damlamayla tamamlıyorum. Nano akvaryumum varken ben 4 günde bir su değişimi yapıyordum yüzde on onun için diatom bende de tekrarlayıp duruyordu.

5. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
    50 lt su değişimi yaptım. çivi olayına girsem faydası olurmu acaba.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çivi salla derim yararını her zaman görürsün...:)

aydin_1975 bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Akvaryumda cok buyuk bir problem yok gibi,bence cok karistirmayin. Ikinci resimdeki kirmizi renkli olan bir makroalg bir zarari yoktur ama oldukca saricidir. Benim sari tang tum akvaryumdakini afiyetle tek basina yemisti.

Ayrica cok su degisimi yaparsaniz ve suyunuz yeterince ari degilse diatomdan kurtulamazsiniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Alparslan, aydin_1975 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş