1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem önerisi.

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Batuhan Erogul tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Lepistes ve vatoz için hangi yemleri önerirsiniz ?

Şuan elimde;
    Art akua silver extra yavru balık yemi
    Art akua etçil karışık küçük granül yem
    Tablet yem ( Adını hatırlamıyorum kızılaydan açık olarak almıştım )
    2,5 paket dondurulmuş kan kurdu

Elimde bunlar var. Nasıl bir diyet uygulamalıyım ? Vatozlar için yem önerisi olan varmı ? Yakında karides ve salyangoz türleri eklicem akvaryuma.

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Merhaba,
    Yem çok geniş bir konu. Kaliteli markaların çok çeşitli yemleri var. Fakat benim için bazıları diğerlerinden ayrılır.
    Sera veya tetra (tercihim tetra) nın pul yemi hem tek seferde yumuşayıp yutulması ve suyu hiç bozmaması açısından lepistes gibi ufak balıklar için bence en iyisi.
    Vatoz ve karideslerim için ise her zaman tetra wafer flakes yem kullanırım. O da suya atınca dağılmadığı için avantajlı. Normal balıklar didiklese de parçalayıp yiyemiyorlar. Yerde beklese de dağılmıyor ve bir vatoz gelip bulana kadar öyle kalıyor. Vatoz da emerek tükettiği için tam ağzına göre.
    Benim yıllardır kullandıklarım ve tavsiyelerim bunlar.

Kan kurdu sağlam yemdir. Haftada birkaç kez verin. Dondurulmuş ise vereceğiniz kadarını çözün. Çözülen yemi bir daha dondurmaya kalkmayın.

Batuhan Erogul bunu beğendi.
  3. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Tetra wafer flakesi kızılaya gittiğimde bulursam alacağım.

Sayfayı Paylaş