1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem Değiştirdim Fakat Yemiyorlar

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde zaboo tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. zaboo

zaboo

Yer:
    MARMARİS
    İsim:
    karaarslan
    Yem Değiştirdim Fakat Yemiyorlar
    Arkadaşlar geçen sene gemma chicled best formula kullanmitim sari prenseslerime ve üretimde bayaği artiş oldu.daha sonra new life best formula kullandim bu yemi de iştahla yediler ve üretim iyiydi ancak diş motor çabuk kirlendiğinden tekrar gemma ya döndüm.bugün yeni aldiğim yavrular hemen ölünce su da ağir bir koku olduğunu farkettim ve hemen dip çektim.son attiğim yemleri yememiş baliklar.ve yeni yeme (gemma) tepkililer.bu normal mi? Bir de çektiğim su yağli gibiydi.kafam karişti.yardimci olursaniz sevinirim..​

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba abi hoş geldiniz,o yemin tarihi geçmiş veya bozulmuş ola bilir bence başka yem deneyin derim...:)

zaboo bunu beğendi.
  3. zaboo

zaboo

Yer:
    MARMARİS
    İsim:
    karaarslan
    Yeni aldım 5 kiloluk biraz önce attım yaklaşık 1 gün aç bıraktım..yavrular yedi ama buyukler az yiyor.İlk attığımda yemler dipte birikmiş ve akvaryumda ölü balık kokusu olmuştu....Dip çekip 1 gün aç bıraktıktan sonra biraz önce yediler..Gemma nın avantajı akvaryumu kirletmiyor ve geçen sene kullandığımda yavru patlaması olmuştu..Bu arada yarın iş yerine gidince kovadaki tarihe de bakacağım arkadaşım..Ama yem tam balıkların istediği gibi iğrenç kokuyor..:)

Alparslan bunu beğendi.
  4. zaboo

zaboo

Yer:
    MARMARİS
    İsim:
    karaarslan
    Bu arada o kadar foruma üye oldum ama mesajlarıma bu kadar hızlı cevap verilen bir foruma rastlamamıştım.İlginize teşekkürler....

DaPhNe ve Alparslan bunu beğendi.
  5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Dış filtre tekleyince su kirlenmiş, nitrat artmış, balıklar sağlıklarını kaybetmeye başlayıp iştahtan düşmüşler. Benim senaryom bu. Yemle alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum yani. Ağır koku protein ağırlık demektir ki sarı prenseslere zaten yaramaz. Bu aralar sık dip çekimiyle su değişmi ve diyette değişiklik tavsiye ediyorum. Bahsettiğiniz yemi bilmiyorum ama pul yem tavsiye ederim.Sera veya tetra...

zaboo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş