1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Elimde 4 çeşit yem var bu yemleri nasıl ve ne orantıda atabilirim acaba ? Elimde 6 tane yetişkin moli valifera karışık var 1 adet 5-6 cm boyunda benekli gurami 1 adet vatoz 2 adet çöpçü var hangi oranda yem atmalıyım? Resmini atayım : yrm.jpg
    1. Seranın fırınlanmış kurtu.
    2. Seranın fırınlanmış karidesi (Biz beslemeye bulamıyoruz ama yem olarakda kullanılıyormuş.)
    3. Oda seranın bir yemi ama ismini bilmiyorum.
    4. onunda ismini bilmiyorum.
    Ölçü birimi : Çay kaşığı

Bu yemlerden ne kadar aralıkla balıklarıma vermeliyim?
    Duyduğuma göre kurutulmuş karidesler ve kurtlar sürekli verilmemeliymiş ama öbür yemlerden ne ölçekte vermeliyim? 3 öğün besliyorum balıkları.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yemler konusunda biraz da kararı biz kendimiz balıkların iştahına bakarak vermeliyiz. Balıklar doyduklarında zaten geri çekilir veya ilk andaki gibi yeme atılmazlar. Burada kıstas yeme iştahları oranında bir miktar belirlemek ve yemler tabana düşerken balıkların izleyeceği kadar fazla yem vermemek.

Kurutulmuş kurt ve karidesleri haftada iki gün tek öğünde verebilir, kuru palet yemleri sabah akşam, en sağdaki yemi de sadece öğlenleri verebilirsin. Tabii kırarak tüm yemleri verirsen küçük balıklar daha iyi yer.

MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  3. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Tamam Temel abi teşekkür ederim o küçük nokta yemleri ilk attığımda yemiyorlar alıp tükürüyorlar bir zaman sonra akvaryumda görmüyorum diptede yoklar dibe inmiyorlar acaba yumuşadıktan sonra mı yiyorlar ki?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olabilir takip etmek lazım tam anlamak için.

5. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bende bir şey merak ediyorum. Tam emin değilim ama sanki yellow tang yemi yedi yedi yedi ve kustu... Yanlış mı gördüm yoksa balıklar insan gibi çok yeyince kusar mı???

Sayfayı Paylaş