1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem Makinalarında Neden Şarjlı Pil Kullanılmaz?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde gokseltr tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan
    Resun AF-2005D otomatik yemleme makinam var. Çarşamba gününden itibaren 20 günlüğüne bir tatile çıkıyorum. Makineyi yarın kuracağım lakin şarjlı pil kullanılmaz ibaresini gördüm. Acaba fikri olan var mı? Neden yem makinalarında şarjlı pil kullanılmaz? Şimdi sorma sebebime gelecek olursam 20 gün kadar bu makineyi çalıştıracak güçte şarj edilmeyen herhangi bir pil bulabileceğimi düşünmüyorum...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yem Makinalarında Neden Şarjlı Pil Kullanılmaz?

20 gün normal piller gider diye biliyorum. Durmayan robot vardı ya Duracell midir nedir ondan tak. Bankada olan makinesi aylardır çalışıyor. Neden şarjlı kullanılmaz fikrim yok, üreticiye sormak lazım.

3. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Balık Yemleri » Tatil Yemleri » JBL Holiday ( 14 Gün 20-25 Balık İçin ) Tatil Yemi 1 Tablet

Elimde (1e 5d iceman , 1e 3d mpanga, 1d demasoni, 1d ornatus ,2 ters yüzen çöpçü var ) bunlardan bir tane edinsem acaba ben gelene kadar idare edebilir mi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tablet yemler balık türüne göre, sayısına göre dayanabilir veya 2 saatte duman ederler, yemeseler bile dağıtabilirler. Fakat dayanıklı yemdir denenebilir.

5. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Bu yemi daha önce hiç kullanma fırsatınız oldu mu?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abi bence karışık bir menü yap bir günde iki sefer yem versin,pili de durasel tak korkmadan iznine git derim...

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ben geçmişte kullanmıştım, tavsiye etmem. Çok çabuk dağılmasa bile suda kirlilik yaratıyor ve 20 gün imkansız yetmez. 20 gün için Fazla miktarda kullanmanız gerek, aşırı kirlilik olur.
    Kalite piller ile çok daha uzun süre çalışır yem makineniz. Şarjlı pillerin dayanım süresi daha kısadır, sanırım amper değerlerinden. Duracell ile 3 defa 10 günlük çalışma dönemi geçti, arada da hiç kapatmıyorum, hala çalışıyor cihaz. Zaman zaman 1-2 gün kısa süreli kullanıyorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

8. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Çünkü şarjlı piller durmadan küçük akım yüküyle çalışırken daha çabuk biter, bu olay cep telefonlarınızda bile gözleyebilirsiniz, takılı cep telefonu bataryası cep telefonu kapalı bile olsa, cep telefonunun o anda cektiği düşük akımdan dolayı tükenir. Bu yüzden anakart bios bellek pillerinden, saatlere kadar düşük akımla çalışacak cihazlar tek kullanımlık düşük akım performansı yüksek pillerle çalıştırılırlar. Ama yinede bazı firmaların düşük akımda uzun süre çalışacağını iddia ettikleri pilleri var. (google >>>self discharge)

Birde bir duracell ultra şiddetle tavsiye ederim.

9. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Çok basit şarjlı pillerin verebildikleri voltaj 1.2 voltu geçmez, oysa tek kullanımlık piller 1.5 volt voltaj verirler. O yüzden normal pile göre yapılan cihazlarda şarjlı pil kullanılmaz ömürleri kısa olur.

Sayfayı Paylaş