1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem Tavsiyesi

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar merhaba;
    Demasoni ve Sarı Prenses besliyorum bilen arkadaşlar biliyor.
    Demasonilerim için bitkisel yemler almıştım Ömer beyden.
    Bu yemlerle balıklarımı beslemeye devam ediyorum.
    Ama prensesler hem otçul hem etçil oldukları için yem takviyesi yapmama gerek var mı?
    Etçil yemlerin demasonilerime zararı olur mu?
    Aynı şekilde bitkisel yemlerin sarı prenseslerime bir zararı olur mu?
    Saygılar..

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer otçul yem sarı prenses için sorun olmaz ama demasoni için sorun olur.Sarı prensesler etçil ve otçul'dur.Demasoni için etçil yem ilerde bloat hastalığına yakalanmasına neden olur.

3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Anladım İsmail hocam.
    Bu yemleme şekline devam ediyorum o zaman.
    Teşekkürler.

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Bana kalırsa haftada bir kez protein kullan.Diğer bütün günler bitkisel yem kullan çünkü bende aynı çekilde sarı prenses ve mavi prenses besliyorum sarı prenses hem etçil hem otçul ken mavi prenses otçul onun için ben haftada bir kez protein ağırlıklı veriyorum.Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım ama yaptığım ne kadar doğru bilmiyorum.Fakat sarı prenses hem etçil hem otçul olduğundan proteini de eksik etmemek lazım diye düşündüğümden böyle yaptım.Bloat hastalığını bilmiyordum.Haftada 1 kez veriyorum benim içinde sıkıntı olurmu acaba.:smiley33:

5. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Her ne kadar sp,bp,mp vs türler için bitkisel ağırlıklı beslenir densede protein ağırlıklı yemi hatta tubifexi son derece iştahlı bir şekilde yemektediler. Bunlar da protein ağırlıklı yem , çok sorun olmasada demasoni için sorun olabilir.O yüzden bitkisel ağırlıklı yem çeşidinizi arttırıp haftada bir öğün nls cichlid formula vermeniz yeterli olacaktır.

Sayfayı Paylaş