1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yem Yemeyen Yunus Yavruları

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Burak23 tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Arkadaşlar Yunus yavrularım yumurtadan 3-4 gündür tam çıktılar ama hiç yem yemiyorlar..Epeyi bide ölen yavru oldu neden olabilir?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Burak bey yumurtadan çıkan yavrular karınlarında sarı kese vardır ve o kese kaybolana kadar ordan ihtiyaçlarını karşılarlar.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yavruları çok erken kusturmanız ölümlere neden olabilir. Ayrıca yemi ezip toz gibimi verdiniz ?

4. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Ya tabiki keseden tam kurtuldular ve ezip verdim..O kadar acemi değilim...:)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Burak yavrular serbest yüzüşe geçmiş,keselerinden %100 kurtulmuş durumdamılar ? Eğer bu durumda olupta yem yemeyip ölümler başlamışsa aklıma yavruları ana tankın suyu haricinde başka bir suya aldığın geliyor.:smiley33: Yavrular enaz 1 ay doğdukları suda bakılmalı Burak. Su değişimi felan yaptınmı ?

emmi_06, YIKIKTEMO ve ogiler bunu beğendi.
  6. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Evet yavrular çıkar çıkmaz ayrı bi tanka aldım ve hala yem yemiyorlar...Su değişimi 2 günde 1 iki buçuk litre yapıyorum

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olcay zaten sebebi yazmış ve ben de kendisine aynen katılıyorum. Tamammen farklı ve yeni kurulmuş bir akvaryuma yeni çıkan yavruları almanız doğru olmamış. En azından tamamen doğdukları akvaryumun suyu ile kurmanız gerekirdi. Yapılacak olan ya yavruları ana akvaryuma bir kab içerisinde geri eklemek veya ayavaş yavaş oturacak olan yeni akvaryumda yaşayan yavruların yem almasını beklemektir. Daha birkaç günlük yavrulara ilaç vb maddeler kullanmak daha kötü olacaktır.

Sayfayı Paylaş