1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yemek...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde suret tarafından 16 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bu akşam yemek bana kaldı. Hani diyorum ızgarada köfte mi yapsam yoksa fırında pide filan mi yapsam elimden geldiği kadar.. Rezil rüsva olurmuyuz :)

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  2. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Bence ızgara köfte:)

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Evet, şimdi pide tariflerine baktım da pek benim becerebilecegim bir şey değil o hamurun hazırlanması, kabarması için bekletilmesi... Kofteye devam :)

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ufff ağzım sulandı.Burak bey sizin yazılarınızı okumayı özlemişim.

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Sorma ben de çok acıktım aklimdan neler neler geçiyor da,,....

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Şu tefal'in actifry'ini kullanan varmi? Ayol

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Köfteleri çanak şeklinde yapıp ön pişirme yapın.Evde varsa içine garnetür koyup tekrar pişirin.Garnetür yoksa içlerine püre koyup tekrar pişirin.Hem lezzetli hem görüntü zengin.Hemde köfteler porsiyonluk oluyor.Aklınızda bulunsun.

murer bunu beğendi.
  8. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Ağzım sulandı valla hocamtemo26

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bütün yemek yapma hayallerim suya düştü, sudan da ıskender çıktı :) ama yarın Yağmur'un tarifini yapacağım...

mangusta ve ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Burak abi madem olmadı yumurta kır ye aç kalma bide...temo4

11. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Her ne yaptıysanız afiyet bal olsun...

12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bursa'liyiz diye biz mi goruyoruz acaba?
    Yemek yapmayip iskender siparisi verdigini yazmis

Afiyet olsun!!

Iphone 4s

mangusta bunu beğendi.
  13. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bak ya şimdi hatırladım. Bir zamanlar pilav yapicam dedim evi havaya uçuruyordum. Bir tane küçük tüpüm vardı bir tane tencerem ve iki tane metal tabağım.
    Galiba bir çatalım ve iki de kaşığım vardı. Pilav bir saat
    kadar pismesine rağmen olmayınca altını daha fazla açtım. Sonra pilav tenceresinin içinden alevler çıktı. O panikle nasıl sondureyim derken üzerine bir bez attım ve tüpün üstünden tencere yere düştü. Bir zimbirtisi var ya şu tüplerin musluk gibi, her işte o'nun kenarından alevler çıkmaya başladı. Yav tencere yanıyor, tüp yanıyor, bez alev aldı alacak.. Hani derler ya düşen uçakta ateist kalmazmis. Kelime-i şehadet getirerek bir şekilde söndürdüm ama aradan 12 sene geçti bir kere daha denemedim o gün bitti pilav işi.

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Tamamdır Burak abi artık eline klavyeyi aldı :) Yazdıkça yazar :D yaz be abi senin yazılarını okumayı bile özledim valla :rolleyes:

suret bunu beğendi.
  15. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Pidenin malzemeleri hazırlayıp pişirim fırınına verseydiniz?

16. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Evet ben de öyle düşündüm, pidenin içini hazırlayayım bir kaba koyayım, götüreyim bir lahmacun pide fırınına 10 dakkaka pişer dedim ama söz konusu fırının nerede olduğu hakkında en ufak bir fikrim dahi yok. Elimde kıyma domates maydonoz sokak sokak fırın aramak veya kilometrelerce yol yapmak da içimden gelmedi.. Dağ başında filan da değiliz ama, bu dağın eteklerinde bile fırın yok her nasılsa...

Sonra kendim yapayım dedim, hamurunu. Büyük internet aşçıbaşısı Oktay usta'nın antin kuntin tariflerine bakınca ne yalan söyleyeyim bu adam yemek yapmayı bilmiyor dedim ondan da vazgeçtim. Her türlü tarifi verilen, mayalanan hamurun üzerine bez koyup kabarması için verilmeyen sürede bekletme işi bana mantıksız geldi. Sonra aklıma ilk poğaça deneyimim geldi. Onu da analım yeri gelmişken, bir ekme boyunda poğça yapabilmiş bir insanım ben. Evet.

Sonra dedim ki kıyma alayım yapiyim bi rköfte ızgara ama evde bayat ekmek yok. Gerçi tazesi de bir ışıkyılı uzaktan geldiği için pek taze gibi durmuyor E hadi galete unu alayım bari onunla yaparım, bunadık mı naptıysak geçen bir yerde görmüştüm. nerdeydi?? Şimdi gitsem migrosa belki bulamayacağım, acaba carrefour'damıydı? Gez babam gez iki köfte yiycez diye. Bu akşam hüzünleri evde bıraktım ve iskender yedim o da fazla yağlı geldi.

Ama sözüm var bir kaç gün içinde bir ızgara yapmam ve onunla da doymam gerekiyor :(

Sayfayı Paylaş