1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yemleme

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kemalguney01 tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. kemalguney01

  kemalguney01

  Mesajlar:
  80
  Arkadaşlar akvaryumum da 28 tane falan sp boylarının en küçüğü 4-8 cm, 3 kobalt mavisi büyüklüğü 10 cm, 2 zebra büyüklüğü 5 cm, 4 tane aşağıya resmini ekledim ondan var ahli galiba onların boylarıda 6-7 cm(fotoğrafta önde mavi olarak görünen ). 2 tane venüstüs büyüklüğü 4 cm, 1 tane de auratus büyüklüğü 7cm.1 tane de küçük demosonim var soracağım şey ise yemleme konusu ne kadar yem atmalıyım bunlara seranın 3 çeşit karışık yemlerini atıyorum fazla yem hem hastalık hem suyu kirlttiğinden hemde öüm lere bile yol açabileceğinden ne kadar yem vermeliyim ve kaç öğün.Bu arada 160 lt akvaryum.
  http://img525.imageshack.us/i/04012010077.jpg/
   
 2. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Yemleme

  Akvaryumunuzun hacmı bu balıklar için çok az. 160 ltde 41 tane balık beslenemez. Bir an önce balık sayınızı azaltırsanız iyi olur. Yemlemeyi sabah akşam yaparsanız iyi olur. sabahlar ve akşamları yemi tükettikten sonra tekrar verebilirsiniz.
   
 3. kemalguney01

  kemalguney01

  Mesajlar:
  80
  Atılacak olan yem miktarını soruyorum düzgün okursanız ona göre cevap veriniz sabah akşam zaten atıyorum mıktarı öğrenmek istiyorum
   
 4. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Yemleme

  Mrb Kemal bey ;

  Öncelikle yavuz kardeşim dediğiniz gibi yazdığınız konuyu tam okumamış olabilir.Ama Düzgün okursa vs gibi cümleler kullanmak ne kadar doğru bilemiyorum.Yemleme konusundan önce balık sayınız fazla hem balıkların gelişi iyi olmaz hemde kısa zaman içinde yer darlığı yüzünden kavgalar başlayıp kayıplar yaşayabilirsiniz.Yem miktarı ise göz kararı yani verdiğiniz yem akvaryumun zeminine düşmeden bitirmeleri gerekir .Buna göre gözlemleyip verebilirsiniz.Bitirdiklerinde tekrar verin zaten doyduklarında yeme fazla ilgi duymayıp akvaryumun farklı köşelerine gideceklerdir.Yemin dibe inmemesini söylememin nedeni zeminde biriken yem nitrata yol açar ve balıklarınızda dış parazit olma riski yükselir.Unutmayın balıklar aç kalmaktan değil fazla yemlemeden ölür.
   
 5. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Yemleme

  Konuyu tam okudum, eksik okumadım, ben sadece 160 lt'deki balık sayısını belirtmek istedim.
   
 6. kemalguney01

  kemalguney01

  Mesajlar:
  80
  Balık sayısının fazla olduğunu bende biliyorum ama böyle olması da benim hobim
   
 7. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Yemleme

  Kemal bey merhabalar,İsmail hocam en doğru cevabı vermiş sağolsun. Balıkları günde iki öğün ve sadece tükkettikleri kadar yem vermeniz yeterli. Burda kimse size gram olarak bir miktar veremez. Siz kendiniz balıkların yeme olan ilgisi kadar yem vereceksiniz.

  Ve ayrıca bir konu açmışsınız balık sayınızı ve akvaryum hacminizi yazmışsınız. Doğal olarakta insanlar balık sayınızın akvaryumunuzun hacmine göre kalabalık olduğu hususunda uyaracaklardır. Tabiki sizlerin hobi anlayışına saygımız var ancak bu tip amacı sadece size yardımcı olmak,bilgilendirmek olan uyarılara tepkiniz bu olmamalı.

  saygılar:gif
   

Sayfayı Paylaş