1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

YENİ AKVARYUM KURULUMU

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Hasan ÇELİKKAYA tarafından 25 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Hasan ÇELİKKAYA

Hasan ÇELİKKAYA

İsim:
    Hasan ÇELİKKAYA
    Bu kurulumu yapmaya yeni başladım henüz iç dekor hakkında bir fikir oluşmadı bitkili akvaryum mu yoksa bitkisizmi olsun bilmiyorum bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Boyut: 130x50x50
    Dış motor: Tetratec 1000h
    İç motor: Henüz almadım
    Isıtıcı: Henüz almadım
    Balık: Tropheus düşünüyorum ama görsel açıdan ve bakım açısından fikirlere açığım
    Kum: İnce kum düşünüyorum
    Canlı bitki: Bitkiler konusunda araştırma yapıyorum tabi bitkilide olmayabilir

Ekipman konusunda desteklerinizi bekliyorum ilk büyük akvaryum kurulumum olacak inşallah bir sıkıntı çıkmaz suyu akvaryumu test için şebeke suyu doldurdum dinlendikten sonra dış motoru çalıştırmayı düşünüyorum bir sıkıntı olur mu bilmiyorum şimdiden teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. Hasan ÇELİKKAYA

Hasan ÇELİKKAYA

İsim:
    Hasan ÇELİKKAYA
    Kimsenin forumda bir hafta cevap vermemesi birazda olsa geciktirdi kurulumu, kendi imkanlarımla araştırmaya koyularak yaptığım akvaryumun en son hali budur. Yaklaşık bir hafta gibi bir sürede elimden geldiğince, aklıma yattığınca bir şeyler yaptım hatalarım elbet vardır olurda yeni başlayan bir arkadaşımız yardım isterse bu boyutlarda orta düzey bilgi sahibi oldum, yanlışlarım illaki vardır ama yardım ederim özel mesaj atmaları yetecektir. Herkese iyi hobicilikler dilerim.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      81,9 KB
      Görüntüleme:
      608
  3. Yakuppp

Yakuppp

İsim:
    Yakup özdemir
    Merhaba hasan bey
    Öncelikle kurulumunuz hayırlı olsun forum ağırlıkla deniz akvaryumu üzerine üyeler olduğu için cevap verilemedi herhalde benim fikrim kayalarınızda balıklarınızın saklanacağı ölçülerde dizilim olmamış canlıların kendilerini güzende hissedebileceği yuva tarzı dekor yapmanız canlıların stres yapmaması konusunda sizin adınıza daha ii olacaktır daha bilgili arkadaşlarda mutlaka fikirlerini yazacaktır.
    hayırlı olsun...

ANIL/ÇANAKKALE bunu beğendi.
  4. Hasan ÇELİKKAYA

Hasan ÇELİKKAYA

İsim:
    Hasan ÇELİKKAYA
    Saklanacakları kayalarım elimde onları yeşleştirdim iki erkek olacağından iki köşeye mağara tipi yer koydum bölge belirlemeleri için orta alanada diplere ufak mağara şeklinde kaya dizdim. Yorumunuz için teşekkürler

Sayfayı Paylaş