1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

YENİ KURULUM

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde freeshout tarafından 30 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Uzun bir aradan sonra tekrardan herkeze merhaba.
    En son 2013 yılında veda ettiğim akvaryumuma biraz daha ufak bir akvaryum ile tekrar başladım.45*35*35 ölçülerinde bitkili akvaryumumu bozarak deniz akvaryumuna çevirdim.Yaklaşık 1,5 ay oldu ilk balıgım damsel 2 gün önce giriş yaptı.Gecikmemin sebebi:Kafa motoruna anemonun sıkışıp amonyagın tavan yapması süreci uzattı.Neyseki şuanda bir problemim yok diatom hala var gibi kumda belirgin bir şekilde duruyor.Camlardaki diatom oluşumları kayboldu ancak dediğim gibi kumda hala var.1 adet blue tang 4 adette düz ocellaris düşünüyorum.Başka bir balıkta pek düşünmüyorum açıkcası. 4 adet ocellaris fazla gelir mi? Genel olarakta önerilerinizi alabilirmiyim.Şimdiden teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  2. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Hayırlı olsun kurulumunuz.ekipman yeterli midir bu yük için,bahseder misiniz biraz.bir de damsel canınızı sıkabilir o hacimde malum aktif bir canlı.

3. ZodiJackly

ZodiJackly

İsim:
    Ümit MARAŞLIOĞLU
    Merhaba. Şimdiden hayırlı olsun. Herhangi bir tür palyaçonun bir çiftten fazlası eklenmesi sakıncalıdır. Blue tang içinse zaten o akvaryum ızdırap olacaktır ve sonu mutlu bitmeyecektir. Felaket tellalı gibi konuştum ama gerçek bu maalesef.

4. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Teşekkür ederim. Resun sk 300 ps var.Aydınlatma 2 mavi 2 kırmızı 18 beyaz led armatör var çok prof birşey değil.Zaten ilk başta mercan düşünmüyordum ancak kanıma girdiler teker teker birkaç birşey aldım. 5 kg kadar canlı kaya mevcut. 3 conch 2 turbo snail var. Damsel'e gelince kobay olarak kullanmak istedim. Bu yuzden aldım.İlerde çıkartırım. Blue tang s boy alıp m boy oldugunda elden çıkartmayı düşünüyorum.Palçayo 2 adet alırım o zaman. Başka bakabiliceğim balık öneriniz nedir?

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun Tolgahan bey. Aydınlatmanın beyaz ağırlıklı olması yosunlanma açısından önerilmez.Genellikle 2 maviye yada 3 maviye 1 beyaz uygulanır.Baştan önlem alsanız iyi olur.

6. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Fire goby,kardinal çifti,ufak wrasse türleri ve belki tang yerine bir tane cüce angel.televizyonun yanındaki sehpaların üzerine hayal ettiğim nanoyu tarif ettim sanırım :)

7. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Aydınlatma konusunu bir an önce halledicem.Ziya hocam heralde aynı benim akvaryumun konseptini anlattın resim yükleyeceğim. Yarın aticam. Bicolar blenny Birde miras blenny almayı düşünüyorum.Fazlamı gelir acaba?

8. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Konsept bu

Ekli Dosyalar:

yziyas bunu beğendi.
  9. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Yağmur hanım. 1 sıra mavi led 10 adet olması lazım tam hatırlamamakla birlikte 2 sıra yeterli gelirmi acaba?

10. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Heh işte orası :)
    Blenyler zamanla mercana dadanma eğilimi gösteriyorlar diye biliyorum.Zaten fazla canlı hakkınız olmayacak bence iyi düşünüp karar verin.Şöyle gezmeyi seven,görseli güzel bir kaç canlı bulmak lazım.

11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ledler şerit halinde olmayacak.Tek tek 1 w lık ledleri panelin üstüne kaynak yapacaklar.

12. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Ben soytarı ve blue tang birde goby türlerini düşünüyodum. Belki sadece palyaço bakabilirim.Eskişehirin tuzlu su yelpazesi pek geniş değil malesef.

13. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Bu dediğinizi burda yapabilicek pek yok gibi. Ben en iyisi yeni bir armatör arayışına giriyim. Akvaryumu dik yerleştirdiğim için 35 cm lik alanım kalıyo. Bu ebatlardada bulamamıştım. Şehir dışından özel olarak yaptırmam lazım diye düşünüyorum

14. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Eskişehir'de bildiğim bir petshop makul fiyatlı canlılar getiriyor.hatta şu an ellerinde purple ve fire goby de olması lazım bi bakın isterseniz.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun.

16. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Teşekkür ederim sağolun

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurulum hayırlı olsun...

18. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    Teşekkür ederim. Önerilere açıgım :)

19. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    IMG_1069.JPG
    uzayan beyaz şey ne oluyo tam olarak bilen varmı?

20. freeshout

freeshout

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    tolgahan sezgin
    IMG_1117.JPG Yeni canlılarımız geldi bu gece 4 adet percula aldım. Ufak oldukları için kavga ediceklerini sanmıyorum. İlerde 2 sini çıkartıcam şimdilik hareket olsun akvaryumda. Damsel malesef biraz kovalar gibi yapıyo geri çekiliyo. Belkide vuruyodur denk getirirse. Yarın ilk işim damseli çıkartcak olucak.

veysel, yziyas, Ufuk_Arslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş