1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yenemediğim iç Parazit

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde halit7502 tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    4 vatoz ve biraz lepistesin olduğu bir tankımda jel dışkı görmeye başladım. O tanktaki hayvanlar büyümüyorlardı. Bende sırasıyla baktopur direct, metronidazol(flaggy), sera flagellol , sitraks-metronidazol serum kombini ve son olarak paraziquantel deniyorum hala iyileşme düzelme yok, jel dışkıda azalma dahi yok. Sadece bir balığımı karın çöküntüsünden kaybettim diğerlerinde yem yeme normal sarımsaklı yem veriyorum her gün. Sizce haftalardır hiç bir tedaviye yanıt vermeyen balıkların durumu nedir bununla karşılaşan var mıdır ya da?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 27 Ocak 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kadar çok ilaç kullanmakta çok iyi sayılmaz ama ilaçlar içinde bu soruna en iyi gelecek ilaç paraziquantel. Balıkların yem çeşitleri sorun başlayana kadar ne türdendi? Canlı yemler kullanıldı mı?

Akvaryumun genel görüntüsünden fotoğraf iyi olur, filtre sistemi nedir?

halit7502 ve Alparslan bunu beğendi.
  3. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Tedavi aralıklarla yapılmış tedavi aralarında balıkalrın toparlanması için süre bırakılmış durumda. Yemler haftanın 6 günü otçul ağırlıklı 10-15 çeşit kaliteli taze ve iyi korunmuş. 280 litre akvaryum dip çekimi hiç aksatılmadı(gün aşırı). eheim 2217 + fluval 206. Yani bende çok düşündüm bir yerlerde hata yaptım mı diye ama net bir şey bulamadım. no2 no 3 0a yakın. ph 7.1 iletkenlik 240 ms. ve değerler hep sabit.
    Bu fazlaca inatçı bir durum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar da yeseler dahi zayıflama, incelme var mı?

5. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Büyümeme sorunu var sadece bir tanesinde karında çekilme vardı o da öldü hatta karnında kist benzeri bişey dikkatimi çekmişti nematod- asalak olacağını düşünmemiştim hiç ama artık ciddi ciddi düşünüyorum.

6. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Öyleki sindirim sisteminde vücuda yayılmış bir nematod türünden kuşkulandım ama bu durumda da beyaz jel dışkı olmaz diye akıl yürütüyorum sadece

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zor durummuş gerçekten, bakımlar yerinde, yapılması gerekenler yapılmış, akvaryuma hakimiyet var, değerler biliniyor, ilaçlar bilinçli kullanılıyor vb. Birçok parazit türü var ve birçoğu da henüz tam bilinmiyor, bu yüzden de ilaçlar şansa bırakılarak kullanılmak zorunda kalıyor. Başımıza da böylesi gelmediği için yorum yapmak güç.

halit7502 bunu beğendi.
  8. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Evet yapacak bir şey kalmıyor geriye maalesef iyi niyetinizden dolayı teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş