1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Üyeden Merhaba

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde sebturka tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. sebturka

sebturka

İsim:
    Gökhan Türk
    Merhaba arkadaşlar Sitenize yeni üye oldum. Ve girişte hepinize bir selam vermek ve ve sizin yardımlarınıza ihtiyacım olacağını belirtmek istedim.

Arkadaşlar öncellikle hepinize merhaba

Sizler bu işlerden anlayan profesyonel Kişilersiniz.

Ben Hayvanlara ilgi duyan bir kişiyim Kedi köpek kuş balık hemen hemen her hayvana ilgim var bu ilgimi Ticariye dökmek ve onlarla daha fazla vakit geçirmek onlara bakmak alanda uzmanlaşmak istiyorum. Kısa bir süre önce Bunun Bir hayvan Dükkanı açmakla olacağını düşündüm. Fakat bu işe başlarken sıkıntılar yaşamaktayım.

Ben akvaryum, Balıklar, Yemler, Süs Eşyaları vs bunları topluca nerden nasıl temin edebilirim ucuz bir şekilde? Akvaryum Rafı nasıl olmalı?

Yeni bir dükkan açacak birine tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hosgeldiniz oncelikle.

Dukkan acarken raflarin nasil olacagini ve malzeme teminini bizler bilemeyiz ama hobici sizi nasil gormek ister ve benimser buna yazacaklarimiz olur.

Raf sistemi demir profille olur ve zaten raf sistemi icin uretidiginden kolayca monte edilir. Arastirmaniz gerek biraz.

Cep mesaj...

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Gökhan bey sahibinden.com daki üretim setlerini araştırınız. Satılık üretim setleri bulunmakla birlikte, almasanız dahi size nasıl yapılabileceği hakkında bir fikir verebilir. Bizim üretimhanemiz yok dolayısı ile hobi olarak bu işlerle meşgulüz ancak, çevrenizdeki petshop ları da gezerek bu işin incelikleri, hayvan bakımları, yemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Toptancılara da onlar sayesinde rahatlıkla ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

4. sebturka

sebturka

İsim:
    Gökhan Türk
    YıkıkTemo ve erman pehlivan ilginizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim.

Gerekli sitelere ve petshoplara bakacağım.

Yalnız Rafları yaptıracağım ben fakat akvaryumları nerden temin edebilirim? Camcının ypatıkları akvaryumlar sağlam olur mu dayanıklı mı?

Yani bir camcıya gidip raflarımın özelliklerine göre akvaryum yapmasını istesem daha mı ucuza gelir yoksa toptancı bulup ondan mı satın almam daha uygun olur?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum yapma tecrübesi olan bir camcıya yaptırmanızda sakınca yok. Raflar saten istenilen ebatlarda ölçü bırakılarak vidalanıyor. Bu tarz bir raf seçerseniz ayıracağınız ölçülere camcı akvaryum yapabilir. Bazı durumlarda mesela bir raftaki 10 akvaryumu tek bir filtre sistemi mesela sump sistemi temizleyebiliyor. Birindeki hastalık diğer akvaryumlara bu sistemde daha rahat sıçrıyor ancak bazı esnaflar tercih ediyor.

6. sebturka

sebturka

İsim:
    Gökhan Türk
    YBalıkların heba olmasını istemem her akvaryum için ayrı Temizleme filtresi yerleştiririm. sizlerin Bildiği İç anadoluda yem ve malzeme satan toptancı var mı? Ben niğdede Açacağım dükkanı. Malum esnaflar kendilerine yeni bir rakip olacağından ve kazandıkları paranaın azalacağını düşünüğünden hiç birşekilde yardımcı olmazlar. Ama ben araştırmaya devam ediyorum. Birde akvaryum satışı yapacağım zaman Camcıya akvaryumu yaptırdık peki üst kapağını parça olarak satın almamaız mümkün mü toptancılarda varmı ?

Ayrıca ayrıdığınız vaktinize ve verdiğiniz bilgilere çok teşekkürler!..

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Aramıza hoşgeldiniz. Benim size tek tavsiyem sadece müşterilerinize samimi olun , dürüst davranın bunlar kafi. Ondan sonra müşteriniz zaten bol olacaktır.

Kolay gelsin.

8. sebturka

sebturka

İsim:
    Gökhan Türk
    Hüsayin arkadaşım çok Teşekkürler!.. Daha gencim yolun başındayım. Zaten Üniversite okumaktayım Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Çocuklarla ve insannlarla iletişim kurmamı sağlayacak eğitim alıyorum.

Arkadaşlar Raflar ve akvaryumlar hkkında verdiğiniz bilgiler Gerçekten çok aydınlatıcıydı sizlere çok minnetarım çok teşekkürler.

Sizce 60cmx40cm şeklinde 15 adet kavaryum tahmin herşey dahil ne kadar patlar? Henüz dışarı çıkıp bir araştırma yapmadım.

Daha Yemler Balıklar dekorasyon Kuşlar kafesler Kedi köpek hakkında bilgi toplamam gerek.

Çok Güzel Bir yer olsun istiyorum Herşeyyle dahil hayvanların rahat edeceği hijyenik aile ortamı biryer!..

Sayfayı Paylaş