1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum İcin Tür Önerilerinizi Bekliyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde deliorman2010 tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer
    Merhabalar 150*60*50(h) sump li bir akvaryum teklifi verdim 10 gune kadar geliyor bir aksilik olmazsa. Sizlerden tur onerisi istiyorum sari prensesle uyumlu olmasi benim icin onemli. Malavi olacaktir buyuk olasilikla..tesekkurler simdiden

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: Yeni akvaryum icin tur onerilerinizi bekliyorum

Tabi her şey maddi imkanların el verdiği ölçüde olur ancak akvaryum boyu,sump sistemi olacaksa ve durumunuz el veriyorsa ben size tuzlu su akvaryumu öneririm.Okyanusun mavisi hiç bir şey ile ölçülemez.Tabi bu benim fikrim.

Ancak tatlı su da olacaksa bence karar vermeniz gereken bir konu olacak.Üretim yapmayı mı düşünüyorsunuz yoksa renkli,zevkinize göre bir akvaryum mu istiyorsunuz?Ben de tecrübesizim ancak bilebildiğim kadarıyla bunda fikrinizi netleştirmelisiniz.Ondan sonra daha rahat ilerleyebiliriz.

deliorman2010 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yeni Akvaryum İçin Tür Önerilerinizi Bekliyorum

Tuzlu su düşünür müsünüz bilemem ama ama Malawi olacaksa Red Borley, Ahli, Rostratus ve farklı gölün balığı olsa da taban bölümlerinde gezinen Leleupi öneririrm.

deliorman2010 bunu beğendi.
  4. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer
    Cevap: Yeni Akvaryum İcin Tür Önerilerinizi Bekliyorum

Tuzlu suyu ben de çok isterim ama zaman oluyo 1 ay evden uzakta oluyorum. Evdekiler sadece yemleme yapiyorlar hatta onu bile otomatik makinaya yaptiriyorlar :D Bu yaştan sonra ticaretini yapacak halim yok..Üreseler de acikcasi bedavaya bakabilecek insanlara veririm.. Göz zevki her zaman herseyden önce geliyor..Tembel bir hobicinin bakabilecegi baliklar yunus, sari, borleyi olur ama tabiki uzak kaldim hobicilige yeni turleri cok bilmiyorum, sizlerin bilgisine başvuruyorum .Mesela Rostratus gözumden kaçmiş çok hoş bir balikmis :) Bir de uyumlu baliklar olsun sonucta. Tekrardan teşekkürler önerileirnizi bekliyorum..Herhalde güncel güncel diye bu forumun güncel kalmasInI sağlayacagım, şimdiden özürler o zaman :F

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

O zaman renkli balıklar tercih ediyorsunuz demektir?Iceman,Afra Cobue,Elongatus Mpanga,Iceman gibi balıklara bakmanızı tavsiye ederim.Zaman sıkıntısı olacaksa da bence bakımı nispeten kolay balıklar tercih edin.

6. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer

Zaman sıkıntısı yok şuanki akvaryumu'mu 10 günde bir 1/3 oranında dip çekimi yapıyorum. Bu benim için büyük zevk oluyor o kadarda zaman sıkıntım yok, ama dediğim gibi benim için zevk olacak bir ugraş diğer canlılar için eziyet olmasın.100 lt'de yunus besleyen'leri görüyoruz göze hitap etmesi onemli.O nedenle balıklarında uyumlu olması gerek, yanlışım varsa düzeltiniz öneriler için cidden çok teşekkürler. Elangatus mpanga, rostratus cidden göze zevk veren ve uyumlu barışçıl balıklar'mış, bunlar gözüm'den kaçmış mesela.

İyiki forumu açmışım teşekkürler.

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Rica ederiz.Yardım edebildiysek ne mutlu bize...

YIKIKTEMO ve deliorman2010 bunu beğendi.
  8. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer

ne demek cok guzel fikirler geliyor yeni turler ogreniyorum inceliyorum sayenizde..ben tesekkur ederim

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Renk cümbüşü açısından Jalo-Chewere-Msoba türleride olabilir.

10. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer

Bekir bey Jalo afra degilmi? afra lar biraz agresif baliklar diye biliyorum yanlis biliyorsam ozur dileirm.. chewere guzel bir balik oda listeme girdi tesekkurler

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Mbuna türlerinin geneli aşağı yukarı aynı agrasifliği gösterir. Kızışma dönemi her balıkta biraz daha artar. Ama arkadaşımdan biliyorum pek sıkıntı çıkarmıyor. Tabi sizin alacağınız balıkların yaşlarıda önemli. Benim tavsiyem farklı türleri bir arada besliyecekseniz yavrudan almanız daha iyi olacaktır. Güvenilir bir hobici damızlık boyları pek karma akvaryumda tutmaz. Bu da sizin ilk kez aynı akvaryuma atacağınız balıklarda biraz daha sıkıntı çekmeniz anlamına gelir diye düşünüyorum.

Saygılarımla;

12. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer

Bekir bey su anda 4-5 cm lik sari prenses yavrularim var onlairn yanina en fazla iki tur eklemek istiyorum 1e 4 d sp yapip 1e 3 d olacak sekilde iki ayri tur yavru olmasi benimde isime gelecektir birbirleirne alismasi acisinda oncelik goz zevki uretip ticaretleirni yapmak degil..ve en onemliside hayvanlara eziyet cektirmek stresli ortama sokmak degil tesekkurler

The_ReligiouS bunu beğendi.
  13. deliorman2010

deliorman2010

İsim:
    Zafer

arkadaslar yeni tur onerileiniz yok mu? :(

Sayfayı Paylaş