1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Alacağım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde methapor tarafından 15 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Ben Yazlık aldım orada da balık bakmak istiyorum. Oraya böyle güzel,çirkin olmayan içine bol renkli balıklar falan düşünüyorum. Dıştan filtre siz anlarsınız 30-60 litre arasında bir akvaryum alacam. Sizce fiyat aralığı nasıl olur en iyisinde böyle fazla iş istemeyen.

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Yeni Akvaryum Alacağım

Polat Bey;

Öncelikle aklınızda beslemek istediğiniz türü netleştirdiyseniz bizlerle paylaşırsanız size daha sağlıklı bir şekilde önerilerde bulunabliriz.

Ancak belirtmiş olduğunuz hacimler canlı doğuran türleri için daha uygun görünmekte. Bir diğer konu yazlıkta bakacağınızı belirmişsiniz. Sürekli ikamet etmeyeceksiniz düşüncesi hakim oldu bende, bu durum sizin ve balıklarınız için sıkıntı teşkil etmez umarım.

Saygılarımla;

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Siz ne önerirsiniz zor beslen mesi olması alıyım o temelli dursun ne tavsiye edersiniz

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Şöyle bir öneride bulunayım;

Litresi de belirleyeci olacak ama eğer japon türlerinden hoşlanırsanız hoş bir akvaryum kurulumu gerçekleştire bilirsiniz.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

kaç tane japon koya bilirim

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bu soruları cevaplandıra bilmemiz için sizin bize akvaryum ile ilgili kesin bir bilgi vermeniz lazım.

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

mx 80 mnm 60 olursa kaç tane olur

8. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Litre olarak yada boyutlarını öğrenebilirmiyiz

9. aktassa

aktassa

İsim:
    Sait AKTAŞ

Polat Bey ;

Öncelikle selamlar.
    Bende sizin gibi bir akvaryum sahibi olmak istiyorum ve önce araştırmak gerektiğini öğrendim burada.
    Sadece görüntüleri güzel diye 50-100lt suya o balıkları hapsetmek bence insafsızlık olur.
    Önce onları tanıyıp nelerden hoşlanırlar, nasıl beslenirler öğrenmek gerekli sanırım.
    Yaklaşık 4-5 aydır hala araştırıyorum. Gerçi şu an askerliğim bitmek üzere ve eve gider gitmez bir akvaryum yaptıracağım..
    İnşallah buradaki arkadaşlar daha önce olduğu gibi şimdi de bana yardımcı olurlar...
    Saygılarımla.

Sayfayı Paylaş