1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Bereketi :) Corydoras Yumurtaları

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde volkantr34 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba arkadaşlar

Daha şurda bir kaç gün önce yeni akvaryumumun kurulumu ile ilgili fotoğrafları sizinle paylaşmıştım.. Akvaryumun güncel halini ve Murat abinin sorduğu yabani otları gösteremeden sizlere bronz corydoraslarımın olduğunu tahmin ettiğim yumurtaları göstermek istiyorum.. :)

Sabah işe giderken birşey yoktu.. Daha yeni işten geldim ve yorgunluktan ölüyordum ve başım çatlıyacak gibi ağrıyordu.. Şimdi sizlerinde göreceği bu güzelim manzarayı görünce ne yorgunluk nede başağrısı kaldı.. :)

Bu arada forumda ki tatlı su türlerinin böyle ufaltılmasını yadırgadım açıkçası.. Tuzlu su forumuna sıkıştırılmış gibi olmuşuz :(

lepistes, reis, cirol ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Çok tebrik ederim Volkan abi. Bende hep yumurta saçan balıkları üretmek istemişimdir. :) Corydasları çok severim aslında...
    Evet be volkan abi... Tuzluya sıkıştık biz de. Murat abi gitti, Fatih yolda, zaten tatlı sucuların çoğu da bitkili değil, malavi akvaryumu sahibi. Tuzluya dönenleri tatlıya çevirsek desem... Yook. Tuzluyu alan tatlıya dönmüyor. Temel abi yaptı hepsini tuzlucu. :yazik: Murat abi de bitkili yapar öbürlerini derkeeeeen... O da tuzluya kaptırdı kendini.

volkantr34 bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Heyt maşallah :nazar:

Tebrik ederim abi. em34: Abi vallahi bu ne hız bismillah daha kaç hafta oldu. Demekki tankta var bir hayır bakalım. İnşallah yavrularıda görmek nasip olur. Bu arada eğer yavrular çıkarsa talibim haberin olsun abi :) :)

volkantr34 bunu beğendi.
  4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Vay vay vay, sonunda muradına erdin Volkan, gözün aydın. Hayırlısı ile bıcırıklarıda görürüz inşallah.

Tuzlu suya sıışmış gibi değil aslında, nereden vardın bu kanıya? Bütün katagoriler yerlerinde duruyor.

volkantr34 bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tebrikler Volkan maşallah bu ne hız. :nazar: Mükemmel fotoğraflar çekmişsin ve inşallah gelişimlerini de izleriz. Tatlı su forumları tuzlu suya göre çok daha fazla Volkan. Tatlı su tür forumlarını alt forum olarak toparladık çünkü forum aşağı doğru çok uzamıştı.

Tuzlu suda da tür forumları zaten yok, genel konu katagorileri her iki tarafta da var ama ilave olarak tür forumları tatlı suya ait. Takma kafana nasıl olsa o tarafa geleceksin bir gün. :F Şaka bir yana inan forum çok uzuyor ve hakimiyeti zorlaşıyor.

Fotoğraflar için çok çok teşekkürler ellerine sağlık paylaştığın için. İnşallah devamını getirirsin.

volkantr34 bunu beğendi.
  6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Volkan hocam hayırlı olsun,gözün aydın çok sevindim:nazar:inşallah yavrularıda görürüz.

volkantr34 bunu beğendi.
  7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla şu manzara ilaç gibi geldi.. :) Bende yumurta ile üreyen balıkların benim akvaryumumdada çoğalmasını isterdim hep ama yeni kurulan bir tankta bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum açıkçası.. Akvaryumun bulunduğu odada trafik fazla olmadığı için balıklar daha huzurlular belkide ondan fırsat bu fırsat diyip yumurtladılar.. Bilemiyorum :) Hele bi çıksınlar Fatih sağsalim inşallah o zaman.. :)

Tuzlu suya sıkışma olayını forumda ki tatlı su türleri bölümünün ufaltılmasından dolayı söylemiştim ben aslına bakarsanız.Eski hali daha iyiydi.. Bende bile sanki bu forumda ağırlık tuzlu su üzerineymiş gibi bir his uyandırdı..

Temel abi benden çok yaşıycaksın valla.. Bende aynı şeyi söyledim kendi kendime.. Yumurta olayınıda gördük , artık tuzlu suya yaklaşıyoruz galiba diye içimden geçiriyodum o an mesajını gördüm.. :)) Bu hıza bende şaşırdım doğruyu söylemek gerekirse.. İlk parti yumurtaların şanssızlığı tank ile ilgilenemeyecek olmam ne yazık ki.. Çünki sabah 8 gece 11 çalışıcam bir kaç gün.. O yüzden artık giden gider kalan sağlar bizimdir demekten başka çarem yok.. Ama camda ki yumurtalara hiçbir balık tenezzül etmiyor.. Vatozlar ve ramirezim didikler sanıyordum ama umurlarında değil yumurtalar.. Ama akşam ışıklar kapanınca vatoz ve karidesler ne yaparlar bilmiyorum..

İsmailcim teşekkür ederim inşallah diyorum.. Bu bereket sizden geliyor zaten.. Murat abinin bereketli toprakları senin bereketli balıklarının temizliğini yapan dış filtre.. Ee daha ne olsun :)))

cirol bunu beğendi.
  8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Benim tahminime göre sende bir nebze bile olsa yosunda olmayacak Volkan. Tabanda yaşam var sanırım anlamış değilim, kaç ay balkonda, günlerce arabanın arkasında gezdi o kum.

Beklemekten başka çare yok, bekleyip göreceğiz.

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Volkan abi çok sevindim bende. :) Takdir böyleymiş. İnşallah çöpçülerindir yumurtalar. Salyangoz neyim çıkmasın sora. :D Şaka bi yana, mutlu oldum bende senin adına..

Şarkı sözü gibi oldu. :F

Şaka bi yanaaaaa.. Mutlu oldum bende senin adınaaaa

nırı rı rım. :D haha :F

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Senin balıklar azmış abicim.:nazar: İnşallah yavrularıda görürüz.:nazar:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yok yok Ermancım bu yumurtalar salyangoz olamayacak kadar büyükler :) O şekilde yumurta bırakabilecek ve dişi olduğundan şüphelendiğim karnı davul gibi olan corydorasımın karnı nerdeyse içine çekilmiş. :) Gerçi yumurtaların bayağı bir kısmı gitmiş. :( Gerçi bunu beklemiyor değildim.. Zamanlama kötü oldu.. Birde evde kimse olmayınca bende ışıkları açmayı unutup yemlemeyince vatozlar silip süpürmüşler büyük ihtimal.. Şu an tamamen doğal süreçten geçiyorlar bakalım aralarından kurtulan olabilcek mi diye bakıyorum artık.. Başka şansım yok..

Teşekkür ederim Olcay hocam inşallah görürüz valla :) Bırakta azsınlar artık 1 senedir nerdeyse bu anı bekliyorduk balıklarla beraber :) Şartlar diğer akvaryumdada iyiydi ama şuan ki akvaryumun bulunduğu odada hiç hareket olmamasından dolayı kendileri rahat hissedip bu eyleme giriştiler diye düşünüyorum.. Birde hava basıncının düşmeside corydorasları tetiklemiş olabilir.. Emin değilim tabii sadece mevcut bilinenlerden tahmin yürütüyorum.. Kısmet artık :)

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Volkan abi hayırlısı olsun devamı gelir artık inşallah. Anubiasın üzerindekileri bir şekilde saklasan ? Anubiası yavruluk tarzı birşeye koysan nasıl olur?

13. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Maşallah diyelim inşallah sağlı bir şekilde çıakrlar. Paylaşımın için teşekkürler abi

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bu konu acıda olsa benim corydoraslarımın ilk yumurtlama deneyimlerini görmem için hoş bir anı olarak kalıcak ne yazıkki.. Çünkü dün gece eve gittiğimde çok az yumurta kalmıştı.. Karanlıkta vatozlar daha aktif olduğu için bayağı bir kısmını temizlemişler.. Mantarlaşmış yumurta görmediğimden acaba koyulaşan yumurtalar mantarlaştı mı yoksa gelişmemi gösteriyorlar bilemiyorum.. Zaten az bişey kaldı.. Artık önümüzde ki yumurtlamalara bakıcaz. :)

Sayfayı Paylaş