1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum dizayn.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umut özkan tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Merhaba arkadaslar 140 60 50 tankım sonunda bitti.Sızdırmazlık testi yapıldı.70 50 40 sump tankı yapıldı.Tanka uygun küçük sebzelik alındı.Bundan sonra ne yapmalıyım.Çekmeceler için hangi temizlik ekipmanlarını almam gerekir?Hangi ekipmanları önerirsiniz?

Ekli Dosyalar:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kule sisteminde sebzelik güzel iş yapar,yalnız direk akvaryumdan dökülen pis suyun altına ve yüksek olmalı,ama burada da ara bölmelere girerse kullanılır.İçine suyun geliş ve gidiş yönüne göre çeşitli medya kullanılır elyaf sünger zeolit vb gibi...:)

3. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Kardeşim akvaryumun altına masa yapıyorum, şu anda yaklaşık 55 cm yüksekliğinde, sump onun altına girecek borudan gelen pis su direk kuleye inecek sebzeliğin ağzı delinecek.Süzgeç sistemini de yaptım altlarına.Şimdi bir kaç sorum var.Öncelikle bu sebzelik sumpun içine tam olarak girecekmi yoksa yukarıda mı duracak?Yukarıda duracaksa ne ile durduracağım? Bİrde alınacaklar konusunda tam bir liste yapabilirsek çok güzel olur. Sump sistemi konusunda hiç bilgim yok,arastırıyorum ama.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sebzelik sumpun su seviyesine altı öpsün veya bir iki parmak suda olsun yoksa ses yapar ilk önce suyu doldur sump akvaryum su ile dönsün onu ona göre dene ve altına bir şeyler ekle sabitle,sumpa eklenecek medyaları yazdım en güzeli beslenecek canlılara göre seçim yapmak doğru olan,sitede bu konuda çok bilgi var istersen araştır derim...:)

5. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    :)Tamam kardeşim teşekkürler.

Alparslan bunu beğendi.
  6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ümit hocam son durum nedir?Bir sıkıntı var mı?

Sayfayı Paylaş