1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum geldi..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde BassKiller tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    1 ayın sonunda teyzemin çalıştırdığı fabrikada yaptırdığım 250lt akvaryumum geldi.Kapağını strafordan yapıcam ahşap desenli kaplama kağıtlarıyla kaplıycam.Mobilyasınıda 1 haftaya kadar yapıcaz.Kumları inşaatlarda kullanılan normal silis kumlardan kullansam olurmu?? Ve aşağıda eklediğim florasanı kısa bir süre kullansam olurmu???

2. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç
    Cevap: Yeni akvaryum geldi..

İlk önce akvaryumun hayırlı olsun...

İnşaatlarda kullanılan kumları pek uygun bulmuyorum sanırım onlar silis kumda değil.Kimi zaman kedi,köpek pisliğiyle doluyor içleri ne kadar yıkasan temizlesende ben yinede bir akvaryumcudan satın almanı öneririm.Lambalar hakkında pek bir bilgim yok ama eğer bitki yetiştirmeyeceksen kullanabilirsin ama karşına yosun gibi sorunlar çıkabilir.Aydınlatma için uygun fiyatlarda dalgıç lambalar var onları kullanabilirsin yada ledlerden kendi zevkine göre bişeyler yapabilirsin.Dediğim gibi bitki beslemeyeceksen pek fazla takılma aydınlatma konusuna.

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Kaç kg kum lazım olur 100*50*50 boyutları için? ve florasanı geçici olarak kullanıcam eniştem bedava led getiricek şuanda izinde haftaya getirir büyük ihtimal..

4. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç

Aydınlatmanız haftaya gelecekse hiç boşuna uğraşmayın bence sök çıkar yapmak hem sizi yorar hemde balıklarınızın huzurunu kaçırabilir.Matematiksel olarak bir değer veremeyeceğim.Tabandan en az 2 parmak kalınlığı kum olması gerekir diye düşünüyorum bu dekora görede değişir kaya ağırlıklı kullanacaksanız daha çok kum koymanız sizin için daha iyi olur.Göz kararı ayarlayabilirsiniz.

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Şuan bahçede denemesini yapıyorum inşallah sızdırmaz...

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Sonuç:Sızdırmadı!

Kapağını pvcden yapıcam acaba gün geçtikçe pvc saydamlığını kaybedermi??

Sayfayı Paylaş