1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum hemde tuzlu su 60*50*50

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Argun tarafından 2 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Motorda sıkınti var videoyu yeni açabildim, su çekemiyor. Acil kontrol.

2. hımm anladım satıcı bize gönder dedi ama benim tank 150litre az canlı var 2-3 gün ps olmadan idare edermi yenide 19litre su değişimi yaptım..

Gkhan bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Varsa sıkıntı gönderin, sirkulasyon çalışsın sumpa hwva motoru ve taşıyla hava verilebilir. Yüzey dalgalanması max düzeyde arttırıllabilir.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bu psnin bir üst modelini kullanıyorum benim yasadigim tek sikinti hava emis hortumunu ayar borusuna sokarken borunun katlanmasiydi borunun disini islatarak kaymasini sagladim ve o sekilde duzgun girdi. Hava hortumunu dısari cıkarıp borudan öyle denemenizi öneririm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. mühendis goby aralıksız çalışıyor :) kayanın arkasından girip öne kadar kazması şaşırttı arada kafayı çıkartıp üstündeki kayayıda incelemesi ilginç :)

corax, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ps ne oldu, ne durumda.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mühendis gobyler ilginç canlılar...

Argun bunu beğendi.
  8. Satıcı firmadan yetkili kişi ile olan konuşmamızda su seviyesini 18cm ile denememi söyledi aynı şekilde yaptığım denemede bir dakika içinde köpük yaptı.toplaması filan iyi tşk ilgilendiğiniz için..

veysel bunu beğendi.
  9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Aynı psnin bir üst modeli var. Zaten iki modeller. Venturinin uzerinden 25 cm e kadar rahat rahat calisiyor. Su seviyesi ile alakali oldugunu dusunmuyorum bu durumun.

10. çalışmada sorun yok 25cmde çalışıyor kapatıp açınca köpük yapmaya geçişte 18cm önerdiler ben su değişimi zamanı ps kapatıp açtığımda böyle bir olay yaşadım..orginal sitesinde su seviyesi 18-20cm arası önerilmiş..

http://www.coralvue.com/classic-110-space-saver-protein-skimmer

11. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ben 19 cm'de kullanıyorum. Yine de dikkat etmekte fayda var. Bana pek su seviyesi gibi gelmedi. Özellikle o videoyu izledikten sonra açıkçası kendi psmden bile korktum. :)

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gözlemlemek lazım bir müddet daha.

Argun bunu beğendi.
  13. bu 8w motor sizinki 18w, çalışırken herhangi bir rahatsız edici ses yok normal çalışma sesi :) birde şöyle birşey su seviyesi düşük olunca haliyle hava emiş borusundaki su seviyeside düşük olacak böylece motor ilk başlangıçta hava emişi daha kolay yapacak..

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bende inanılmaz ses var. Motordan titresimden degil ama havadan. Daha etkili bir hava odası kullanılabilirdi. Motorun havayı köpürtmesinin bile sesi fazla. Su seviye ayarı zor. Micro kabarcık sorunu var. ( ileri zamanlarda azalarak bitiyor ) ama sevdim ben bu aleti. On numara toplaması var.

15. hava emiş gücü curvelerden daha iyi gibi gözüküyor sizinki daha güçlü olduğu için tabiki bendekinden sesli olmuş hava emiş toplamasıda iyi evet benim önceki sayfalarda diatom zamanı öyle bir katı topladıki üst kapağı kaldırıyordu katı köpük..

LostRua bunu beğendi.
  16. Bütün balıklar kadraja girmiş :) bicolor blenny,sixline wrasse ve xenia mercan ekledim 1 haftaya yakın oluyor girişler sixline maşallah çok iyi geziyor nemolar bile bazen hostlarını bırakıp peşine takılıyor yanına çok yaklaşan olunca sırtındaki gizli yüzgeçleri dikiyor..blenny granül ve pul yem yedi sixline granül aldığını görmedim pul yem yedi..

burak ozu, veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  17. 60*50*50 ölçülerinde bir tankda 3 ayda su sızıntısı olması normalmidir yapan yer 5 yıl garantisi var dediği halde..

Düzenleme: 7 Temmuz 2015
  18. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yeni bir akvaryum söyleyin hemen nede olsa canlılarınız var damlattığı seviyeye kadar suyu indirirseniz idare edebilir belki birkaç gün. İşçilikte hata olmuş sanırsam hava kabarcığı kalmış.

19. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Çok gećmiş olsun sinir bozucu bir şey

Argun bunu beğendi.
  20. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi