1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum için öneri...

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde corax tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bir kaç gündür acaip derecede balık besleme isteği oluştu..Forumları okuya okuya kafam çok allak bullak olduğundan en azından gelip geçici midir? Yoksa devam eder miyim? emin olamadığımdan gidip hazır denen akvaryumlardan aldım.Zorlu bir hobi olduğunu fark etmem akvaryumu su doldurmaya başlarken oldu.
    Neyse fotoğraflarda göreceğiniz gibi 40 lt civarı üst tarafından kendi filtre sistemi olan(devirdaim gücünü bilmiyorum) bir akvaryum aldım.100 wattlık bir ısıtıcı biraz çakıl benzeri kum aldım.Eve geldim kum mu taş mı bilemediğim şeyleri 10 kez falan sudan geçirdim.Sonra akvaryumu yıkayıp masaya yerleştirirek taş ve su ekledim.Sistemi çalıştırdım içine akvaryum temizleyicisinden bir kapak ve 10 dk bekledikten sonra bir kapakta bakteri kültürü denen ilaçtan ekledim.

Sistem halen çalışmakta ısıtıcı 26 dereceye ayarlı.Sizden ricam canlı doğuran balıkları hariç ne besleyebilirim? Özellikle sarı-mavi prenses veya iceman benzeri bir balık kolonisi yapabilir miyim? Yapabilirsem kaç adet balık almalıyım?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    IMAG0778.jpg IMAG0782.jpg IMAG0781.jpg

veysel bunu beğendi.
  2. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Karides besleyebilirsin

3. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Teşekkür ederim.Yalnız ben bitki ya da karides beslemek isteğinde değilim.

Anlıyorum akvaryum çok küçük,bu yüzden sorumu değiştirerek soruyorum.Şu an ki sisteme ufak tefek takviyeyle 3-5 ay idare edebilecek balık tür ve adedi ne olabilir?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, tetra türleri olabilir, melek balıklarından olabilir, japon balığı olabilir. İlla ciklet için küçük akvaryum çok küçük yarularından alırsanız 3-5 ay idare edersiniz.

5. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Bence de uzunluk olduğu için Melek mantıklı o takdirde.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Neon balığı...

7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Tetralar sürü balıklarıdır en az 6 adet beslemeni tavsiye ederim. Hem piskolojileri hem de görsellik açısından. Küçük tetralar eklenebilir. Alparslanın da söylediği gibi neon tetra mesela.

8. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Melek yada canli doğuran tercih etmiyorum. Gözden kaçmış sanırım su anda ev degistirme gibi bir durum olabilir diye ufak bir akvaryum almak zorunda kaldım. Ben 3-5 ay idare ederek sonra buyutecegim bir koloni istiyorum.
    3-5 cm boylu kaç adet hangi tür ciklet alabilirim?Aura(yanlış olabilir) mavi prenses olabilir mi?

9. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Özkan Bey,

40 Lt de hiç bir cichlid tavsiye edilmez. Ha yaşar mı? Yaşar.

Bizde yaşarız 3 metrekarelik bir odada ama ona yaşamak denir mi?

Bence cichlid lere pek yanaşmayın. Büyük akvarumu kurunca eklersiniz.

10. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Hassasiyetinizi anlıyorum ve hak veriyorum.Ama bence örneğiniz biraz abartı.Çünkü bir insanla mukayese ederken oranları farklı alıyorsunuz bence.80 metrekare evde hapis deseniz anlayabilirim.
    Yada şöyle sorsam ben 500 lt bir tanka ve tüm edevata sahip olsam.İçine yüz tane balık doldurup en az yarısının kanına girsem daha mı vicdanlı sayılırım gözünüzde?

Velhasıl kelam ilginiz için teşekkür ederim.Sanırım akşam akvaryumcuda içime sinen türden 3-4 tane yavru ciklet alacağım.En azından acemi olduğum şu dönemde paldır küldür girmeden sadece 4 canın hakkı üstüme geçer.
    Tekrar teşekkürler ilginize.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sarı prenses yavrularından alın, auratus sert bir ciklet türüdür, hiç olmazsa bu şekil dediğiniz gibi devam edersiniz 2-3 ay.

Sayfayı Paylaş