1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Kurulumu Boyu HS-60

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Sertan_krc tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Arkadaşlar sizinde yardımlarınız ile tuzlu su akvaryumuna gireceğim .Sistem olarak BOYU HS-60 (T5) aydınlatmalı modelinin siparişini verdim bugün yarın gelir inşallah.Hazır sistem aldım çünkü biraz tecrübe edinmek istedim tuzlu su akvaryumunda inşallah ileride büyük akvaryumda kuracağım.
    Siparişini verdiğim ürünler aşağıdadır. Bu ürünlere ek olarak almam gereken bir şeyler varmıdır Daha kumu ve canlı kaya almadım kum ve canlı kaya konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Beslemeyi düşündüğüm 2-3 palyaço 1-2 tang temizlik ekibi olarak ne önerirsiniz. ayrıca tavsiyeleriniz doğrultusunda bir kaç tane mercan...Ama öncelikli olarak bana lazım olan şeyler nelerdir hazır sistem akvaryum olduğu için ilk yapmama gerekenler nelerdir yardımlarınız ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

1.Boyu HS-60 (T 5) Işıklı Komple Set Deniz Akvaryumu 128 Litre
    2.Boyu HS-60 Akvaryum Sehpası
    3.Red Sea Coral Pro Tuz 7kg (Yeni Formül)210 litre
    4.JBL Ph Test Set 7.4-9.0
    5.Tetratec Comfort Hydrometer Tuz Ölçer

Alparslan bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Kararınız hayırlı olsun, hazır sistemleri sevmiyorum, genel olarak yapabileceklerinizi baştan kısıtlamış ve dar alanda kısa paslaşmalar olarak devam edecek olan bir akvaryumdan bahsediyorsunuz. Tercih sizindir tabi ki saygı duymak gerekir.

Ürün özelliklerini inceledim, protein toplayıcı denmiş geçilmiş bir çok sitede. Protesin skimmer deniz akvaryumlarının en önemli malzemelerinden biridir. Es geçilmemesi, mümkün ise daha kuvvetlisi ile değiştirilmesi, mercana balığa yapılan harcamalardan daha önemlidir. Alacağınız sistemin dahilindeki PS nedir bilmiyorum açıkçası bence PS üzerinde durun.

PH teste şimdilik gerek yoktu bence, onun yerine nitrat test daha işinizi görür diye düşünüyorum. Sağlıklı canlılar, hayırlı kurulumlar dilerim.

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun sistemin hazır olması iyi fazla yormaz,suyu kumu doldurarak başlansın,su reverse osmosis yada damacana olsun kumda mercan kırığı 3mm iyi olur...:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaliteli canlı kaya almanı tavsiye ederim, listede kum da yok, bunlar da hazır sistemde yok sanırım. Kum olarak caribsea olabilir, ince mercan kırığı olabilir.

Hayırlı olsun akvaryum, kurulum aşamalarını görsellerseniz birlikte ilerleriz.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  5. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Akvaryumum bugun gelecekti ama bir sıkıntı cikti yarına sarktı olsun gec olsun güç olmasın sormak istedegim konularda var damacana su kullanacagım ana bu konuda çok marka var sizin önerinizi bekliyorum ayrıca su işini hallettikten sonra sonraki adımlar ne olmalı önce tuzlu suyu hazırlayıp sonra mi kumu ilave edeyim

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Genelde erikli tavsiye ediyorlar, plase nestle pür life. Ancak işin babası RO ;)

7. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Kaliteli canlı kayayı forumdan takip ettigim kadarı ile bol gözenekli ve kötü kokmayan kayaları tercih edeceğiz doğrumu başka nelere dikkat etmeliyiz ayrıca böyle bir sistemde kaç kilo canlı kaya olmalıdır

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  8. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Sudan aldığınızda pis kokular gelmeyecek. Üzerinde Aiptasia gibi zararlılar olmamasına dikkat edin. 12-15 kg arası yeter sanırım

9. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Tamam bu konuda elimden geldiğince dikkat etmeye çalışacağım,umarım aiptasia olmaz alacağım kayada.

KGEYGS bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aiptasia yı İyi bilir Yusuf abi,bir,iki ay beslemişti...:D

veysel ve KGEYGS bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Sertan kurulum kararın, benim akvaryumda ada marka hazır sistemdi, içten sump yapıp böldüm, ps iyi olursa sıkıntı çıkmaz.

12. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Sagolun sizlerinde katkılarıyla insallah istediğim gibi olur.

veysel bunu beğendi.
  13. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Bugün itibarı ile akvaryumum geldi ilk olarak ne yapmam gerekiyor. tecrübeli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

14. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Hayırlı olsun. Sistem kuruldu mu bilmiyorum. Bağlantıları yapıldı ise tanka suyu yavaş yavaş koyabilirsiniz.

15. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Sağolun Yusuf bey tank kuruldu ama sanki biraz tankın içinde tozlar var.Sıkıntı çıkartırmı tankı yıkasam mı acaba.Peki su olarak tankın yüzde kaçını doldurayım?Tank 128 litre ortalama 6 damacana su gidecek hepsini tanka doldurayım mı?

16. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kaba bir toz varsa alabilirsiniz ıslak bir bezle. Çok detaylandırmayın ps o işi görür çalışınca. Suyu kademeli olarak doldurun bence. Sızıntı riskine karşı arasıra kontrol edersiniz ;)

17. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Kafama takılan bir şey var bu PS de ayar yapmamız gerekiyo mu. Mesela pS alt tarafından bir tane hortum yukarı kadar çıkıyor o hortum ne işe yarıyor acele etmek istemiyorum bu konuda yavaş ama dikkatli olmak istiyorum bu işlerin aceleye gelmeyeceğini düşünüyorum daha suyu ekleyemedim tanka :( istediğim marka damacana su bulamadım inş. bugün halledecem

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi ince bir hortum motordan geliyor değil mi,o motorun dışarıdan hava almasını sağlıyor...:)

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Acele etmeyin sakin ve yavaş tuzlu suda asli olan sabirdir .
    Kum ve Kaya ne zaman konacak ? Ölü mu canlı mı alınacak ?

Seyyar cihazdan online.

20. Sertan_krc

Sertan_krc

İsim:
    Sertan
    Evet bu işin özü sabır olduğunu anladım kum bugün konulabilir tabii önce suyu ve tuzu koyup sonra mı kumu koyacağım onu için yardımınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş