1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Kurulumu. Hayırlısıyla ...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Frontoza tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Frontoza

Frontoza

İsim:
    Bahadır Aydemir
    Öncelikle merabalar.Yeni akvaryumum bu akşam geliyor :) Kuruluma başlama zamanı.Aklıma takılanları öğrenmek için başınızı ağrıtırsam kusuruma bakmayın :)

Akvaryumum 200 lt.Dış filtre alana(veya yapana) kadar kendi yaptığım şelale tepe filtre ile idare edeceğim 2 hafta kadar.Aparatlar şimdilik böyle.Kuruluma başlamadan önceki sorularım şöyle;

-Haliyle ilk olarak çeşme suyu koyacağım.Kaya tuzu koymam gerekir mi?Daha sonra kaç gün beklemeliyim yada beklememek için hangi proparatları almalıyım?

-Su kimyası ve bakteri oluşumu bir an önce olması için neler yapmalıyım.

-Boş akvaryuma yem atmalımıyım ve ne kadar beklemeliyim?

-Kum olarak silis düşünüyorum kumu en başta mı koymam gerekiyor?

-Bunların haricinde yeni bir akvaryum için yapmam gerekenler sırasıyla nelerdir?

Yardımlarınızı mutlaka bekliyorum. Heyecanda var :) Şimdiden teşekkürler :)

2. Frontoza

Frontoza

İsim:
    Bahadır Aydemir
    Cevap: Yeni Akvaryum Kurulumu. Hayırlısıyla ...

Birde akvaryum sehpası olarak kullanmak için elimde bulunan 2 tane sehpa var.Sizce hangisi ?

Akvaryum 100B-40E-50Y ebatlarında.
    Birinci sehpa 80B-40E-90Y.
    İkinci sehpa 130B-35E-70Y.

(Biri boydan kısa(20cm)geliyor, Diğeri enden (5cm) kısa geliyor :) (Sehpaların Yüksekliği pek önemli değil sanırım.)

Elimde olanlar şimdilik bunlar sizce hangisini kullanmalıyım :aha:

Sayfayı Paylaş