1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Kurulumu Yapıyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ENVER tarafından 14 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Sn akvaryumportali takipcileri abilerim ve kardeslerim ben cok acemice bir hareket yapip hobininde vermis oldugu heyecan ile 95 50 60 genisliginde kafama gore bir tank yaptim ve bu tank tropeus lar icin cok feci bie tank olmus konulari takip ettigimde bunu anladim simdi kendime yeni bir tank yapiyorum 140 60 70 olculerinde ve siz degerli ve tecrubeli abilerim ve kardeslerimden bana yol gostermenizi istiyorum benim bu safhadan sonra kendime nasil biryol cizecegim hakkinda beni aydinlatirsaniz duaciniz olurum bir akvaryumcu benim acemiligimi kendine bir satis tezgahi gorup bana kirma baliklar satmis her neyse nasibimde bu baliklara bakmak varmis sizden yardim istiyorum yeni tankimi benimle birlikte sekillendirip baliklarima ideal bir ortam hazirlamamda bana yardimci ola bilirmisiniz.

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Hoşgeldiniz öncelikle....Bizler niye burdayız?Paylaşmak için...o konuda hiç endişeniz olmasın...Saygılar

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aramıza hoşgeldin Enver.

Düşündüğün hacim güzel Tropheus'lar için. İyi bir filtre ile başlayıp, güzel bir hava taşı ve hava motoru, açık renk quartz kum, salınım yapmaya tamburlanmış kayalar ile güzel bir dekor oluşturularak, yoluna emin ellerde ilerleyebilirsin.

Senin sadece yapacağın start vermek...

4. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Murat abicim inan sabahtan beri bir cevap bekliyorum birilerinden starti verdim aabicim akvaryumu yapistirdim iyice kurumasini bekliyorum kosebentlerini donecegim bugunde pazar gunu ic dizayn malzemesini alacagim abi ve kumu olsun aeka fonu olsun suya katilacak ilaclar olsun neler onerirsin abi cok saol yorumlarin icin.

nemesistr ve murer bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Enver bey;

Aramıza hoşlgeldiniz,her zaman elimizden geldiğince yardıma ve desteğe hazırız.Yeni ölçüler gayet güzel bundan sonra senden bir kaç bilgi almak istiyorum.Yeni yaptığın akvaryum sump'lımı yoksa Dış filitremi kullanacaksın?Şuan yapım aşamasında ise filitre olarak sump sistemini yapman en doğru seçim olacaktır.Diğer bilgiler hakkında elinde mevcut malzemeler nelerdir örnek: Kum,ışık ,dekor vb gibi.

6. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Sende cok saol ozan abi yardimlarinizi bekliyorum.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kum olarak Murat abinin dediği gibi açık renk quartz gayet güzel olur,arka fon olarak düz mavi kullanabilirsin.

8. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Ismail abi elimdeki yeni bir dis filtre aldım .Kumu yeni alacagim için abi kısaca Ic dekorları komple baştan yapacagım 200 wolt bir ısıtıcım var birde Diş filtrem var.

cirol bunu beğendi.
  9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Dış filitre markası nedir?Çünkü yeni akvaryum dekor ve kayaları düşersen 500 litre üzerinde su hacmi olacak ve bu hacme göre filitre iyi olması lazım.Birde akvaryum2un bulunduğu oda sıcaklığı iyi değilse 200 waalt'lık ısıtıcı yetmeyebilir.Kum alırken dediğimiz gibi quartz ve silis kum 0,5 mm kalınlığında al.

10. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Tamam abi tam ozelliklerini verecegim ve tum malzemelerimi yazacagim

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz hayırlı kurulum olsun.Hazır su konmamışken yeriniz müsaitse sump yapın 4 tane dış filtreden daha verimli iş yapar ...:)

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Enver, İsmail kardeşim konuya dahil olmuş, kendisi tam aradığın kişidir forumda...

cirol bunu beğendi.
  13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Hoş geldiniz, kurulumunuz hayırlı olur inşallah. Tankın alt kenarlarına kuşak atarsanız daha güvenli olur, hacim baya yük getirecektir.

14. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Tank tam anlami ile daha bitmedi yanlarini ve ortalarini desteklemek icin kemerler atacagim konuya dahil olan herkeze cok tesekkur ediyorum keske piyasada bazi pet shop cularda bukadar duyarli olsa acemiye yardim etse ama nerde cok mutluyum iyiki bu siteyi bulup sizin gibi degerli insanlardan yardim istemisim cok saolun.

15. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    ismail abi filitre 800 litrelik ısıtıcı 300 wolt yaptım sen az gele bilir demiştin kumu açık renk quartz kum alıyorum baska ne ala yım abi bana tam bir liste yapa bilirmisin elimde suan sadece 800 litre filitre ve 300 wolt ısıtıcı var

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Filitrenin marka ve modeli nedir?Birde dekor olarak elinde mevcut taşlar vb dekorlar nedir.

17. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Abi taşları felan full hepsini yeni alacağım . Filitrenin markası ve modeli foto ekliyorum abi tam olarak gör, şekil olarak bir yanlışlık yapmayalım.

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Daha iyi olur birde balıkların resimlerini ekleyebilrmisin merak ettim.:)

19. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
  20. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    bu balıklar abi 3 tane de içlerinda damızlık kasakavale var abi 20121215_205759.jpg

Sayfayı Paylaş