1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Mynetto tarafından 31 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Mynetto

Mynetto

İsim:
    mynetto
    Arkadaşlar merhaba chicled akvaryumu kuruyorum bu 2. akvaryumum G:62 D:32 Y:43 cm yaklaşık 85 litre bir akvaryum aldım
    iç filtrem var hava kabarcıkları yapanlardan
    ısıtıcım var 100w

önceki akvaryumumda lepistes var ancak onları akvaryumcuya geri götürüp chicled türüne geçmek istiyorum çünkü lepistesler bitkili akvaryum seviyor ve doğuruyolar ben o kadar ayrıntılı ilgilenemeyeceğim için çok fazla doğum olmadan büyüyen balıkları istiyorum
    Aşağıdaki konularda bilgili arkadaşlarıma sorularım olacak

1- Malawi chicled leri için akvaryum tabanı nasıl olmalı? kum çakıl vs beyaz istiyorum ben güzel görünüyor çok yoğun bir dekor düşünmüyorum kayalıklardan bir iki köprü gibi yapmayı birde testi gibi içine girebilecekleri alanlar yapacağım o kadar.
    2- dış filtre gerekli mi ? durumum pek yok iç filtre ve hava motoru ile idare edebilir miyim?
    3- iç filtrem var ama yeterli olur mu şelale filtre mi almalıyım?
    4- hava motoru ve hava taşı alacağım hem görünüş olarak hoşuma gidiyor hemde balıkların oksijen ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum
    Tavsiyelerinizi ve yapmam gerekenler hakkında bilgilendirmenizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

WhatsApp Image 2018-01-31 at 16.43.29 (1).jpeg WhatsApp Image 2018-01-31 at 16.43.29 (2).jpeg

Sayfayı Paylaş