1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum kurulumunda önerilerinizi bekliyorum

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde helios2007 tarafından 5 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg Selam arkadaşlar;

Yeni bir bir akvaryum bakıyorum..Elimdeki mevcut 2 nanomu bozup(her ikiside 30 lt) tüm mercanlarımı tek tankda toplamak istiyorum.

Akvaryum yapım konusunda isim olarak Yener yada Süleyman ustanın isimlerini duyuyorum hep...Fakat fiyat olarak yukarda kalıyolar...

Bana yakınlığından ve fiyatından dolayı bir yer buldum...

İstediğim tank mobilyalı 40x40x40 50(en)x40(boy)x40(h) olacak(Yerime uygun tam ölçü alanacak)

Aşağıda resimlerini yükledim sistem hakkında yorumlarınızı almak isterim. Akvaryum salonda olacağından sessiz olması çok önemli.

Akvayrumun özellikleri:

MALZEME İÇERİĞİ : ANATANK : 10 MM FUL RODAJLI. (bu 6mm olabilirmiş)

GERİDÖNÜŞ SİSTEMİ : 10 mm CAM LAZER KESİM 30 cm PLEXİ GLASS DÜŞÜŞ IZGARASI YEKPARE.

TAŞIRMA KUTUSU: 7 cm 10 mm ET KALINLIGINDA PLEXİ GLASS 45 KESİM.

FİLİTRASYON SİSTEMİ : 2 ADET 40 İNÇ DORSO SİSTEMİ EMNİYET DÜŞÜŞÜ 40 LIK VANALI SİSTEM

TAMAMEN SESİZ.

Fiyat aralığı olarak 250-300 aralığında bir rakam çıkacak...
    Sizden ricam aşağıdaki konularda fikirleriniz

1. Bu litrelerde sumpa gerek var mı (40x40x40 için) sump olmadan iç PS ile (4-5 balık ve mercan) idare edebilir miyim? Örneğin ikinci el nac7 200tl ama Resun sk300 60 tl gibi)

2. Resimlerdeki sump için bir arkadaşım bu ses yapar dedi, benim hiçbir fikrim yok :( yorumunuz nedir?

3. Soru 1 için cevabınız ses ve görsellik olarak sump kullan ise; adamın PS önerisi nac6 ps.. Sizin önerileriniz ne olur?(erdal senin ps buna sığar mı ,büyük gelir mi?)

Şimdiden teşekkürler

color manıa ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Sump olsun kesin olsun çok faydasını görürsün.

Nac 6
    Motor Gücü:28 Watt
    Boyutlar:26.5 x 17 x 50 Cm

Curve 7
    Motor Gücü : 16 w
    Boyutları : 23,5 x 20x 53 cm

ps ölçüleri 22 - 27 cm arası su seviyesi ister 25 cm de kullanıyorum ben Güneş

YMR_AY bunu beğendi.
  3. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Sump sistemi (Ses vs) ve senin ps için tank uygun mu?

4. Erdal

Erdal

35 x 30 x 30 bir sump süper olur. Curve 7 nin sesi rahatsız etmiyor ben wp 25 in sesini daha çok duyuyorum :)

5. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Eğer akvaryum 45(en)x40(boy)x40(h) ve 35 x 30 x 30 sump olursa nasıl bir PS almam gerekiyor? Sonuçta ps'in ve geri dönüş kafa motorunun tank ve sump için uygun olması gerekli..

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryum çok güzel kaya gibi ve uygun al derim abi, yapan ustayı tanıyorum Yener ve Süleyman ustaya sol çeker...;)

kaptanıderya ve helios2007 bunu beğendi.
  7. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Yapan arkadaş çok yardımcı oldu sağolsun, Üsküdarda evime çok yakın...Bende tesadüf buldum arkadaşları..Kafamdaki tek soru işareti ses olur mu korkusu...(daha doğrusu hanım korkusu diyelim :)))) )

8. Erdal

Erdal

Olmaz öyle abartı ses bir haftaya mevcut sese de kulakların alışır zaten :)

helios2007 bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gayet güzel bir tank daha nasıl olacak, durso sistemi ses yapmaz öyle. Ps içinde nac yerine yeni seri curve serisini tercih edin, motorları yeni eskiler çırpıcılarıdan çok arıza veriyor. Yakıtta yarı yarıya.

10. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Ozaman ben kısmetse bu hsonu akvaryum siparişini veririm.. Erdal'ın tanktanda ps ve mercanları alır yavaştan kuruluma başlarım :)

Şimdilik herkese teşekkürler..

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet Erdal ps aldı yeni satacak curve yi galiba, bilindik yerden olmuş olur kaçırma derim.

helios2007 bunu beğendi.
  12. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Veysel abi demin konuşurken geldi ps'si... Curve benimdir benim kalacak :)

veysel bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ses kesinlikle yapmaz, resimde de görüldüğü gibi durso sistemi mevcut ve vanası da var, bu sistemlerde vana ile ince bir ayar çekiliyor sesin s si kalmıyor, yalnız sumpa inen borular bilhassa uzun bırakılmış su eklendikten sonra su seviyesine göre kesilmesi gerekiyor...:)

veysel bunu beğendi.
  14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aynı ebatlarda dolabı hariç aynı model nanomda Nac 7 kullandım.İnanılmaz ses oluyor.Curve serisiyle değişmeye çalışıyorum.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ses olayı sıfır olur merak etme, hayırlı olsun o zaman.

16. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Yagmur hanim,sanirim sizin akvaryumu yapan arkadaslar zaten buldugum arkadaslar...

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tahmin ettim Güneş bey.Akvaryum olarak çok memnunum.Siz boş olarak görüyorsunuz, sump çok küçük olduğu için içine Nac 7 ve kafa motoru konduğunda baya bir uğultu yapıyor.Ps yi çevirecek yer bile yok.Çoğu zaman su tamamlama bölümünü tankın arkasına koyup daha büyük bir sump yaptırmayı düşündüğüm oluyor.Tabi ses olayı tank benim odamda olduğundan rahatsız edici geliyor:)

18. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Erdal'dan curve alcam;birde sumpun ve mobilyanin olculerini degistirticem(erdalin onerisi) ...umarim sesiz olur..

Alparslan bunu beğendi.
  19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim dolapta 1 mt.lik yan tarafını raflı dolap olarak yaptı içine tankın malzemelerini koyuyorum.Üstünede karantina tankını koydum.Dolap yüksekliğini standarttan 5 cm yüksek yaptırın.Pc zor gidip çıkıyor.Dolap içine ahşap kasa mutlaka ama mutlaka isteyin.

helios2007 bunu beğendi.
  20. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    :) not edildi

Sayfayı Paylaş