1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni akvaryum kuruyorum 85*33*42

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde roimax tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. roimax

roimax

Arkadaslar 1 hafta önce kurmuş olduğum akvaryum istedigim gibi olmadığı için, mevcut akvaryumu arkadaşıma hediye ederek kendime malawi cichlid akvaryumu kurmak istiyorum. Akvaryumum bu gün elime geçecek. Yaklaşık olarak 115-120 litre civarı bir akvaryumum olacak. Akvaryumun içerisinde sarı prenses, malawi zebra, mavi prenses, türü balıklar beslemeyi düşünüyorum.İstediğim içerisinde renk çeşitliliği. Sizlerinde balık önerisi olursa değerlendirecegim. Mesela 1 erkek 1 dişi sarı prenses olabilirmi, diger mavi prensesin erkegi sarı prensesin erkegiyle kavga edermi? Bu konular hakkında detaylı bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz?

Saygılar.

Mesaj Düzenleme 19

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    yeni akvaryum kuruyorum 85*33*42

Orhan abi malawiler çok güzel baliklardir.Seyir zevkine doyum olmaz diye düşünüyorum. Yeni alıcanız akvaryumunuz hayırlı olsun öncelikle. Sarı prensesler bir erkek bir dişi şeklinde beslenmez, Bir erkeğe üç yada 4 dişi olarak beslenir.En az akvaryum hacmi 120 litredir, Kayalık alanları çok severler size tavsiyem tek tür beslemenizdir. Yani koloni kurmanız karma yapmak için akvaryum hacminiz yetersiz ileride sorunlar çikabilir. Portalda malawiler hakkinda geniş bilgiler mevcut birisinin linki verim. saygılar:gif

http://www.akvaryumportali.com/forum/sari-prenseslerle-ilgili-hersey-t7857.0.html

..........................

Mesaj Düzenleme 1

Sayfayı Paylaş