1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum Suyu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde MurathanMamati tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. MurathanMamati

MurathanMamati

İsim:
    Murathan Mamati
    Merhaba arkadaşlar. 250 litre akvaryum kurulumu yaptım. Su 4 gündür dış filtre ile birlikte duruyor. Başka bir şey yok içinde. İlk koyduğum su bulunuyor akvaryumun içinde. Boşaltıp yeni su koymalı mıyım? Yoksa bu su ile devam mı etmeliyim? Akvaryum kurulumundan önce temiz ve ıslak bezle güzelce silip kurulamıştım. İçinde hiç silikon kokusu yoktu. Ama yine de suyu boşaltmalı mıyım? Zorunda olmadıkça boşaltmak istemiyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence hiç suyu boşaltmayın hazır 4 gündür dönen suya yazık olmasın...:)

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  3. MurathanMamati

MurathanMamati

İsim:
    Murathan Mamati
    Silikon sıkıntı olmaz değil mi ? Sista siyah silikon kullanıldı. Neredeyse 3-4 hafta arası oldu akvaryum biteli.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Silikon sıkıntı olmaz çoktan kurumuş zaten,normalde iki günde kuruyor...:)

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  5. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Suyu boşta çalıştırırken yem parçaları attınmı.Eğer atmadıysan su değerlerin oturmamıştır.Yani akvaryumun içersinde oluşması gereken bakteriler oluşmamıştır.Balıkları koymadan önce bir akvaryumcudan bakteri kültürü alıp üzerindeki kullanma talimatlarına uyarak kullanırsan daha iyi olur.

-doctore- bunu beğendi.
  6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bir parça yem veya marul yaprağı atarsanız veya en kısa yoldan sera nitrivec alıp kullanırsanız suyunuz 1-2 gün içinde canlı yaşamına elverişli hale gelecektir. Yine de canlıları azar azar ve suya iyice alıştırarak ekleyin ki sıkıntı olmasın. Sağlıklı balıklar...

Sayfayı Paylaş