1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum yapıcam veya Betta akvaryumunu canlı doğuran yapıcam.

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Öncelikle Merhaba hepinize;

Önceki konumda belirttiğim gibi betta ve kaplumbağa akvaryumumu bettanım olduğu yeri sahte bitkili, kayalarla dekor edilmiş bir canlı doğuran akvaryumu yaptım sahte bitki ekliyerk yanlış yaptım ama beni canlı bitki alana kadar idare edicektir.Akvaryumda şuan sadece 1 adet lepistes var ve ilerliyen günlerde 1 erkek 3 dişi alıcam veya 1 erkek 4-5 dişi alıcam şimdi böyle bir düşüncem var kaplumbağalara ayrılan camları kesip tam akvaryum yapıcam yani tam ebat olarak 50*35*35'lik olucak tabii o camları kesersem veya 60*45*40'lık 108 litre su alıyor veya 60*50*40'lık 120 litre su alıyor,böyle bir akvaryum yapmayı düşünüyorum sizce bu 60*45*40'lık 108 litre su alan veya 60*50*40: 120 litre su alan akvaryum çok mu abartılı, eğer böle bir akvaryum yaparsam içine neon, tetra, canlı doğuran gibi türler besliyebilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.akvaryumportali.com/forum/bir-akvaryumda-1-betta-ve-2-su-kaplumbagasi-fotolu-t7999.0.html

Bir gübre ve co2 istemeyen bitki biliyorsanız yazarsanız sevinirim...

2. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Canlı doğuran türlerini beslersiniz bence.Akvaryum abartı olmaz balıklar akvaryum büyüdükçe rahat eder.kaplumbağa beslemeyecekmisiniz artık?

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bende öyle düşünüyorum canlı doğuran beslicem ama eğer akvaryumu 65*50*40 130 litre veya 60*50*40 120 litre yaparsam canlı doğuran, neon ve melek yavrusu beslicem eğer uygunsa melekler için zaten melek 2 3 tane alıcam. Kaplumbağa beslemeye devam edicem ama onlar için ayrı akvaryum yapıcam. :) Cevap için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş