1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryum-yardım gerekiyor

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Cenqizhan38 tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. Cenqizhan38

Cenqizhan38

İsim:
    Cengizhan Koca
    Akvaryumun resimleri bunlar. Yardımcı olur musunuz akvaryu mu dizmem de?
    Akvaryumun Uzun Kenar Uzunluku 60cm
    kısa Kenar Uzunluku 45 Cm
    Yüksekliki 30Cm.

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: YarDıMcı oLuRmuSunuz?

Akvaryumun boyutlarını yazarmısın acaba?

3. Cenqizhan38

Cenqizhan38

İsim:
    Cengizhan Koca
    45*60 herhalde ama tam bilmiyorum daha yeniyim bu akvaryumu abimlerden aldım da. O yüzden abim iyi anlar balık beslemeden; ama ben yeniyim 2 gün oldu balıklar öldü 6 tanesi. Abim de dedi, bu balıkları pazar gününe kadar bana ver akvaryumun suyu dinlensin pazar günü gel balık veririm dedi
    O yüzden taşını falan içinden çıkardık, canlı bitki falanda vardı işe yarar dediler,balıklarım bir de akvaryumun dibinde duruyorlar, yemek atarken yemeklerini yemeye de gelmiyorlar ne yapmalıyım??

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yeni akvaryum-yardım gerekiyor

Hayırlı olsun öncelikle. Fotoğraflarda akvaryum tam oluşmamış görünüyor ama hemen ardından balıklar eklenmiş anladığım son mesajdan? Eğer öyleyse yeme gelmiyorlar diye akvaryuma yem atma sürekli. Yeme ilgisiz olmaları normal bu kadar zamanda. Tabanda kum dahi yok ve daha akvaryum kendine gelmemiş. Tabana kum olarak dere kumu veya ince mercan kumu ekleyebilirsin. Balıkları demişsin ancak bunların türü, cinsi nedir yazmamışsın, yazarsan iyi olur.

Filtre olarak iç filtre yerine imkan varsa şelale filtre öneririm.

5. Cenqizhan38

Cenqizhan38

İsim:
    Cengizhan Koca

kumu felan hepsi vardı sonradan çıkarttık balıkları abimlere verdik şimdi onlarda abim tekrardan kum ve taş felan alıcak yoksa vardı herşeyi

6. Cenqizhan38

Cenqizhan38

İsim:
    Cengizhan Koca

S.prenses yunus çöpcüü vatoz.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Söylediğin balıkların öncelikle bu hacimde olmayacağını bilmeni isterim. Canlı doğruran türleri daha uygun olur. Belki kısa bir süre yavru boylar bakılır ama sonrasında akvaryumu büyütmek gerekir. Dere kumu uygundur bu akvaryuma, ben canlı doğruran türü olarak bakıyorum bu akvaryuma veya Tetra türleri de bakılabilir.

8. Cenqizhan38

Cenqizhan38

İsim:
    Cengizhan Koca

Sağol deneyeceğim olmazsa yeni akvaryum alırım teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş