1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni akvaryum yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde cagri tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. cagri

cagri

İsim:
    çağrı
    Merhaba arkadaşlar,

7 sene önce bıraktığım akvaryum hobime geri döndüm. 2. el 150*55*50 bir akvaryum aldım. eski akvaryumum ufak olduğundan büyük bir akvaryumda neler yapmam gerektiğini bilmediğimden forumları bir gezeyim dedim. 1 haftadır bir çok forum gezdim sonunda buradaki gibi detaylı ve yardımsever bir forum gördüğüm için çok sevindim ve sayenizde eskiden ne kadar hatalı şeyler yaptığımı gördüm. 3 gündür de yoğun bir şekilde forumu okuyorum. çok faydalı şeyler öğrendim. ama yinede aklıma takılan şeyler oldu. bunlar için sizden tavsiye almak istedim.

1- akvaryumun içine yunus düşünüyorum. bu boyutta en fazla kaç adet koymalıyım? 2E - 6D yazılmış çoğu yerde ama yinede sorayım dedim.
    2- DIY bir dış filtre yapmaya başladım. iç malzemeleri olarak yunus ortamını en iyi şekilde sağlamak için ne önerirsiniz? bugün 2 adet akvaryumcuya gittim. adamların tavsiyesi şu oldu çok şaşırdım. elyaf-sünger ve kömür koy yeter dediler. peki ya nitrat tır-ph tır bunları nasıl dengeleyeceğiz dedim. suyu bol değiştir gerek yok dediler. birde kömürü 2 hafta tut içinde 2 hafta sonra çıkar sonra 2 hafta geçince yeniden içine koy dediler. bu periyotlarla 6 ay kullanırsın sorun çıkmaz dediler. siz ne diyorsunuz?

3- ısıtıcıyı kaç watt ve ne marka önerirsiniz?

4- yunuslar için kum nasıl olmalıdır? yoksa midye kırığımı önerirsiniz?

5- kafa motoru sobo 5000 lt/s bulabildim. 70 lira dediler. buna ne dersiniz?

ayrıyetten burda yazmadığım sizin bilgileriniz dahilinde olan tavsiyelerinizide alabilirsem çok sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş