1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde armadaserkan tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. armadaserkan

armadaserkan

Merhaba,
    Dün gece, yunusum yem yemediğini sizinle paylaşmıştım. Ve bana çok yardımcı olmuştunuz, tekrar teşekkür ederim.
    Bu gün büyük akvaryum almak için, 3-4 yere gittim, hepsi farklı şeyler söyledi. Ben de artık onların (çoğunun) sadece ticaret yaptıklarına karar verdiğim için güvenemedim.

Ben İstanbul/Esenler de yaşıyorum.
    Akvaryumu nerden almam daha mantıklı olur sizce. Eminönüne mi gitmeliyim. Bu işi en geç yarın halletmem lazim. Balıklarım sıkıntıda çünkü.

M.D. 4

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    yeni akvaryum

Merhaba;

Ben beylikdüzü'nde 120*50*50 300 LT'lık akvaryumu 180 tl'ye yaptırmış ama sadece cama cam 10 mm cam kalınlığında. Eminönünde fiyatlar nedir bilmiyorum? Alıcağınız akvaryumun ölçüsü nedir? Eğer beylikdüzü'ne yolunuz düşerse Tanganika akvaryumuna uğrayın. ;)

3. armadaserkan

armadaserkan

Bende şu anda 60 lt bir akvaryum var, ama ben en küçük 200 lt hacimli bi akvaryum kurmak istiyorum.

Ölçüleri nasıl hesaplanıyor bilimiyorum ama, 200 lt ve üstü benim icin ideal.

M.D. 5

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Serkan bey istediğiniz ölçü ortalam 100*50*50 gibi temiz ikinci el bulanilirsiniz benim oturduğum yerde(avcılar) akvaryumcularda 130 ile 150 tl arası fiyat istiyorlar

5. armadaserkan

armadaserkan

Tamam, çok teşşekkür ederim.

M.D. 6

6. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    yeni akvaryum

En iyisi satın almak yerine bu iş ile uğraşan bir yere yaptırman olur .
    Ufak birkaç aksesuar için akvaryumun 2 misli para alıyorlar. Bunun yerine kayıtsız kuşaksız cama cam bir akvaryum yaptırman. Kapağınıda kullanacağın sehpaya uygun bir şekilde yaptırırsın. Dekoratif açıdanda güzel olur.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    yeni akvaryum

Serkan bey merhabalar, anşadığım kadarıyla yunus beslemek istiyrsunuz? Evet doğru sağlıklı bir şekilde yunus besleyebilmeniz için minumum 200 litre akvaryum edinmelisiniz demiştik fakat dediğim gibi bu alt sınır. Eğer imkanınız varsa daha büyük bir akvaryum edinin. Örneğin 300 litre gibi. 200 litre ile 300 itre arasında çok fark yok fiyat açısından. Fazladan vereceğiniz 40-50 tl ile yerinizde olsam 300 litrelik bir akvaryum alırdım. Tabi akvaryumu koyacak müsait yeriniz varsa.Ve birşey daha ekleyeyim, yunuslar açık geniş yüzme alanı seven türler olduğu için almayı düşündüğünüz akvaryumun çok yüksek olması gerekli değil.Yüksek akvaryum alacağınıza alçak ama geniş bir akvaryum alın. Örneğin 100 cm boy,70 yükseklik 50 genişlik olacağına, 100 boy,50 yükseklik,70 genişlik olsun. Yani yüksekliğe verilen değer genişliğe yada uzunluğa verilmeli yunus akvaryumlarında. burda:gif

8. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Eminönü fiyatlarını araştırdım.

120 x 40 x 60 8 mm camdan 250 TL
    120 x 50 x 65 10 mm camdan 450 TL

Camcıdan cam kestirip yapayım dedim camcı, 8 mm cama 270 TL, 10 mm cama 470 TL fiyat istedi.
    Bende akvaryumumu büyütmek istiyorum. Bu yüzden biraz araştırma yaptım fakat, fiyatlar bir acayip.
    Forumda ki fiyatları ben hiç bulamadım :bilmem:

M.D. 3

9. armadaserkan

armadaserkan

Gecen hafta içi, forma yunusum yem yemediğini yazmıştım. Ve forumdaki arkadaşların samimi tavisyelerini dinleyip, yeni bi tank aldım.

Ölçüleri;
    Uzunluğu: 100 cm
    Genişliği: 60 cm
    Yüksekliği: 50 cm

Yine forumdan bi arkadaşın tavsiyesi üzerine, Beta Akvaryuma gittim. Sadece imalat yapan bi yer, ve akvaryum fiyatlarıda normal piyasanın çok altında. Ben cama cam yaptırdım 140 tl'ye.

Yeni akvaryum almayı düşünen varsa tarif edebilirim.

M.D. 7

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    yeni akvaryum

Yeni akvaryumunuzu ve balıklarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. saygılar:gif
    Hayırlı olsun. Nice sağlıklı balıklara.

11. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Serkan bey, bu beta akvaryumu bir tarif edermisiniz adresi ve telefonu varsa iyi olur.

M.D. 5

12. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
  13. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Çok teşekkür ederim Özgür bey inşallah yarın bir uğrar bir fiyat alırım burdan.

14. armadaserkan

armadaserkan

Hersey reismdeki yunusun yem yememesi ile başladı şimdi çok şükür hersey yolunda.

Yeni tankımın resimlerini sizinle paylaşmak istedim.

15. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    yeni akvaryum

Serkan abi dekor çok güzel nazar değmesin

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    yeni akvaryum

Ellerinize sağlık Seran Bey. Dekor sade ve hoş olmuş. Kayalık dekoru zaman içinde biraz artırmak çok daha görsel yapacaktır akvaryumu. Yunusları ben çok beğendim maşallah. naz: Bakalım Olcay ne diyecek kolay kolay yunus beğenmez de.

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    yeni akvaryum

Serkan bey yanlış görmüyorsam ikinci resimde 2 sarı prensesinizin ağzı dolu maşallah ufak ekleme olarak yapay çiçek ve fıçıyı kaldımanız doğallık açısından yerinde olur .

18. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    yeni akvaryum

Sağlıkli beslemeler dilerim. Dekor güzel gerçekden ama camların sağina, soluna taş eklerseniz daha güzel olucakdir-
    bende yeni bir malawi akvaryumu kurucam dekor bulmam lazim. :)

19. armadaserkan

armadaserkan

Dekor konusunda akvaryumu tam oturtamadım ama zamanla inşallah hallederim.
    4 balığımın ağzı dolu gibi geliyor bana ama şimdide hacim büyüdüğü için yakalıyamıyorum nasıl yapacağım bilmiyorum yumurta dökme işini... :)

20. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    yeni akvaryum

Serkan kardesim. Bir pet şişesini kes baliğin olduğu yere doğru akvaryuma sal , içine giricekdir belli süreden sonra. :)

Sayfayı Paylaş