1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryum

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ft25 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar ben ablam gile 20-30 lt lik bir kavaryum kurmak istiyorum ablam fazla onlarla uğraşamayacağı içib betta almayı düşünüyorum.Çünkü bettaların peryodik bakımı araştırmalarıma göre daha kolay.Sizce 20-30 ly lik bir akvaryum betta için yeter mi?Ve filtre ve ısıtıcı kullanmam gerekir mi yoksa başka tür balıklar koysammı daha kolay bakım olur cevaplar için teşekkürler.

2. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Furkan bence betta iyi bir seçim akvaryum hacmide bana göre yeterlidir.Ben sana filtreyide ısıtıcıyıda al derim.Çünkü bettalar 24-30 derece arasında yaşıyorlar.Gerekli bilgiyi portaldan bulabilirsin.

Lake Tanganyika, volkantr34 ve ft25 bunu beğendi.
  3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar duyduğuma göre sirkülasyon bettaları strese sokuyormuş sizce bir şey olur mu sifkülasyonlu filtre alırsam.

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Pipo filtre kullanırsan iyi olur.Ama illada iç filtre diyosan düşük debili 2-3w bir iç filtre uygun olur.

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    50 watt ısıtıcı ve pipo filtre işini görecektir.İç filtre alacaksan Özcan Bey'in belirttiği gibi düşük debili öneririm.Bol bitklendirir ve hoş bir ışık eklerseniz ablanızda sizde ve akvaryumu gören herkes akvaryumunuzun güzelliğinden gözünüzü alamayacaksınız emin olun.

volkantr34 bunu beğendi.
  6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler akvaryum ve malzemeler hazır küçük bir iç filtre aldım ama fıskiyeli yani suyu üstten bastığı için sirkülasyon az olacak.Birde erkek ve dişi bir arada yaşar mı?

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Yaşatanlar fakat genel olarak anlaşamıyorlar.Dişi balığın ölümüyle sonlanıyor.Ya tek erkek bak yada 1-2 tane dişi bak.saygılar:gif

8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Betalarda erkek ile dişi aynı ortamda bulundurulmamalı.Akvaryumu cam vb.. ile ortadan ikiye bölüp çiftleşme dönemlerinde aynı yere atabilirsiniz.Ancak normal zamanda ayrı iki bölümde durmalılar.

Size tavsiyem tek erkek beslemeniz.

9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Nihayet uzun zamandan sonra cevap geldi.Şimdi iki dişi bir ortamda bakılır mı?Çünkü ablam gile iki balık lazım eğer iki dişi bir arada olmazsa ortadan ikiye böleriz.

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    1 veya daha fazla dişi betalar aynı akvaryumda olabilir.Yalnız dişilerde bile bazen çok hırçın olanları olabiliyor(erkekler kadar).Bu yüzden akvaryumcuda kontrol ederek alırsan.İkisini aynı poşete koyup kavga ediyorlarmı diye gözlemlersen daha sağlıklı bir akvaryumun olursaygılar:gif

11. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Teşekkürler Özcan abi alırken denerim yada erkek dişi alır ayırır üretirken de birleştiririm.

ozcan13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş