1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni akvaryum

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde penqun tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Sayın abilerim ve sayın arkadaşlar 140lt bir akvaryumum var onun içinde malawi cıchlıd beslemek istiyorum sizce hangi kumları ve taşları önerirsiniz?hangi türeleri besleyeyim fikirlerinizi bekliyorum.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: yeni akvaryum

Haktan kardeşim beslemeyi düşündüğün bir tür varmı ? Akvaryumunun hacmi cıchlıd türleri için biraz ufak o yüzden soruyorum.

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ben araştırdığım kadarıyla Quartz kum aldım.Kimisi silis kumu da kimisi de mercan kırığını da öneriyor.Ancak silis çok salınım yapıp filtreye de kaçacağından istemedim.Mercan kırığı pek hoşuma gitmedi.Ancak Quartz kumu hem suyun PH değerini dengeliyormuş hem de amonyak ve nitrat için iyiymiş.50 kg kadar aldım.Gerçekten de çok güzel görünüyor.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Olcay abi 220 litrelik akvaryumumda var o uygun olurmu ?

5. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER

Olcay abinin de dediği gibi öncelikle besleyeceğiniz türü belirlemeniz daha uygun olur. 220 litrelik aykvaryumu tercih ederseniz her halukarda daha iyi tabi. Kum konusuna gelince bence doğru kumu seçmişsiniz. Umarım 50 kg kumun tamamını kullanmayı düşünmüyorsunuz akvaryumda. 140 lt likte 10-12 kg 220 lt likte 18-20 kg kum yeterli olacaktır fazlasıyla. Akvaryum hacimleri zaten çok da büyük sayılmaz, bir de bu hacmi kumla daha da azaltmayın çok kum koyarak. Sağlıklı balıklar dilerim.

reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu akvaryum daha uygun Haktan.Bu akvaryumda sarı prenses yada iceman gibi balıklardan besleyebilirsin.:ay:

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Haktan tabii ki 220 lt 140 lt ye göre daha iyi olacaktır. :) Ben de ciklet besliyorum ve mercan kumu kullanıyorum suyun Ph ını yükseltmesi için.Gayette memnunum tabii ki karar senin olacaktır.Öncelikle ne tür bir balık besleyeceğine karar vermelisin ki ona göre bir cevap verelim.:)

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Hepinize teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş