1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryuma Balık Seçimi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde penqun tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Bir yakınım tarafından bana hediye edilen akvaryumu kurmak istiyorum.Ölçüleri:
    Genişlik 72cm, yükseklik 45cm,en 31cm.Resiminide paylaşıyorum. Ns iç filtre,Roxin 100watt ısıtıcı,shark hava motorum var.Bide Dolphın şelale filre alacağım.Bunları kararlaştırdım ama ne tür balık besleyeceğimi kararlaştıramadım.Lütfen bana yardımcı olun.

Resim1:

Resim2:

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Yeni Akvaryuma Balık Seçimi

Canlı doğuran türleri olabilir.

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Anıl'ın da belirttiği gibi Canlı doğuran türlerinden besleyebilirsiniz. Japon balığı da diğer bir seçenek. Neon lar hoşunuza gidiyorsa oda bir seçenek. Acele etmeden yapayım derseniz çok güzel bitkili bir tank yapabilirsiniz.

Saygılarımla;

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Ölçüleri belki yanlış olabilir ama 160Lt su alıyor. Benim zaten 2 tane Canlı doğuran akvaryumum var,bide yavru tankı var; 52 tane lepistes yavrum var.Ben bu akvaryumu Cıchled yapmak istiyorum.Daha önce bana bu akvaryumu veren yakınım bana verdiği akvaryumda Sarı prenses ve Papağan cıchled besliyormuş.Hangi tür Cıchled besleyebilirim?

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Haktan ölçüleri yanlış yazmamışsan akvaryumun 100 litre su alıyor. Eğer akvaryumun 100 litre üzeriyse Tangayika cüce cıchlıd leri olan lelupi yada brichardi besleyebilirsin.

6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Olcay abi lelupi ve brichardi üremesi kolay bir balıkmı?kusturma yöntemiyle yavru alabilirmiyiz?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Haktan lelupi ve brichardi ikiside düz yumurta dökerler.Yani ağızda kuluçka yok.Delik bir testi yada benzeri bir şey koyarsın akvaryuma ve lelupiler burda yumurta dökerler. Brichardiler ise eş tutarlar.Küçükten 10 adet brichardi alırsın ve eş tutanları ayırır,geri kalanını elinden çıkartırsın.Ben en çok brichardilerin üremesini seviyorum şahsen.Yavrularını mükemmel bir şekilde koruyorlar.Brichardiler için mağara tarzı güzel bir ortam ayarlaman lazım.bol kayalıklı ortamları oldukça severler.

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

brichardiler benimde hoşuma gitti biraz renksiz ama olsun.Şelale filtre alacağım ama kurulumu hakkında hiç bir fikrim yok biotüp akvaryumlardaki gibi mi kurcaz?

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Filitrenin içindeki kullanma klavuzunda yazıyor nasıl kurulacağı Haktan. Klavuza bakıp kurarsın kolaylıkla.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Leleupi dişi erkek olarak iyi denk gelirse üremeleri çok düzenli ve fazla sayıdadır. Ben deniz kabuğunun kıvrımlı noktalarını tornavida ile kırar kabuk üzerinde dişinin girebileceği kadar bir delik açıp kabuğu kuma koyardım. Çok yavru aldım bu türden ve keyifli balıktır. Yavruları da zekidir oldukça, kayalık olursa ayırmaya dahi gerek yoktur.

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Olcay abi, Temel abi çok sağolun teşekkür ederim.Sağlıklı akvaryumlar dilerim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. methapor

methapor

İsim:
    Polat

İyi balıklar.

Sayfayı Paylaş