1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryuma geçtim yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ege95 tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ege95

ege95

İsim:
    egehan köklüçınar
    Benim 10 litrelik akvaryumum vardı. Bugün 75 litrelik akvaryuma geçtim. baya geniş ve büyük inanılmaz :) . Beslediğim türler moli lepistes ve melek balığı var. Bana ne gibi şeyler önerirsiniz. bi motorum bide ısıtıcı var 26 derecede .şuan 9 balığım var ama yavaş yavaş büyütücem akvaryumumu :) ve sanırım moli balığım hamile nasıl anlarım yardımlarınıza ihtiyacım var :) saygılarımla :)

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Yeni akvaryuma geçtim yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

Melek balığınızı çıkarmanızı dilerim. Çünkü çok iyi bir yavru avlayıcısı. Gece gündüz demeden yiyor.

3. ege95

ege95

İsim:
    egehan köklüçınar

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Moli balığının hamile olup olmadığını nasıl anlarım peki ?

4. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Canlı doğuranlarda hamile balığı anlamak için birkaç yöntem vardır.
    Bunlardan birincisi lepistes gibi ince pullu balıklar için karın arka-alt bölümüne bakmaktır, bu bölümde siyahlaşma var ise ve balığın karnı şişmiş ise o balık hamiledir.
    ikicisi kalın yada koyu pullu velifera black molly gibi balıklarda karındaki koyu renk belli olmayacağından davranışları gözlemlemektir, tabi ki tüm canlı doğuranlardaki gibi karnı belirgin bir şekilde şişmiş olmalıdır,bununla beraber dişi balık bitki ya da kaya gibi ücra köşelere saklanıyorsa, agresif davranıyorsa ya da dipte zemine çok yakın yüzüyorsa doğurmak üzeredir ve başka bir tanka almak gerekir. Her iki tipte de doğurmak üzere olan balık sırt ve kuyruk yüzgeçlerini sıkarak yüzer.
    umarım aydınlatmışımdır , kolay gelsin

Alıntıdır...

5. ege95

ege95

İsim:
    egehan köklüçınar

çok teşekkürler size . Başka önerisi olan varsa sevinirim

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Lepisteslerde olsa doğum zamanını tespit etmek az çok belli oluyor.Karnına baktığımızda yavruların iki büklüm anne karnında durdukları anlaşılıyor . :D ( Dikkatli bakılırsa ) . Platilerdede sanırım doğum yaklaştıkça siyah beneklar artıyor . ?

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ben tavsiye verebilecek yeterlilikte değilim.Ancak kendi yaşadıklarımdan aktarabilirim.İlk akvaryumum 60cm di.Bana devasa gelmişti.Sonra 100cm aldım ve hiç kullanmadan geri iade edip daha büyüğünü aldım.Akvaryumu her büyütüşümüzde ister istemez filtre,ısıtıcı da yükselmek zorunda kalacaktır.Belki 75cm lik bir akvaryumdan 100cm geçince çok fark etmeyebilir ancak daha büyük bir akvaryum alacaksanız bir de onlara ekstradan para ödeyeceksiniz.Şayet maddi olanağınız ve bu işe hevesiniz varsa gidip evinizin yer ve sizin tecrübe durumuna göre en büyük akvaryumdan alın ve bir kere masraf edin.Ama başta da belirttiğim gibi ben tavsiye verebilecek durumda değilim.Siz yine bilen birilerine danışın.

The_ReligiouS ve volkantr34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş