1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryumu aldım.80*35*43 120lt

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Benim zaten sadece merakım için sordum yoksa malawi ile hiç işim olmaz. : ) Ben yeşil yapmaya devam ediyorum. : )

2. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    İlerde birgün malawi yapmaya karar verirsen yardımcı olurum. ;)

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Benim malawi yapabilmem için akvaryum sehpamı değiştirmem gerekiyor. : ) Çünkü bir başladım mı onunda kayalık yapar her taraf sonra birde masa kırılmasın. : ) Nazik teklifin için teşekkürler Kubilay.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kubilay maşallah renkleri oturmuş ve sağlıklı olduların net şekilde anlaşılıyor iyi bakmışsın kutlarım seni.

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Teşekkür ederim İsmail abi :)

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
  7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kubilay boyutların maşallahı var çok güzel. Ama şunu söylemek isterim kayalar uyumsuz gibi gözüküyor gözüme. Yani kum ve kayalar uyumsuz olunca başka bir akvaryumdan sırf kaya gözüksün diye ödünç alınmış gibi. Bence sana bir peyzaj düzenlemesi yapmalıyız. Hatta bir öneri bile vermek isterim. Tek tür kaya kullan sadece boyutları farklı olsun. Akvaryumlarda odak noktası şarttır. Büyük bir kayayı odak noktası olarak kullan. Tam ortada olmasın Akvaryumu 8 eşit parçaya böldüysen o odak noktası parçaların 5 ve 6 nın arasında olsun. Onun kenarlarından başlayarak biraz ön ve biraz arkaya kaydırarak taşları yine irili ufaklı aynı tür kayaları diz... Bir hilal gibi kapla... Sonrada kayaların yosunlaşmasını bekleyebilirsin... Böylede güzel değil mi güzel... Ama öyle dahada doğal duracaktır. :ay:

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kubilay maşallah balıkların canavar gibi olmuş formları çok güzel,suyun berrak:nazar: ,dekor konusunda biraz daha araştırma yapman gerekiyor .Malawi türlerinde bildiğin gibi sahiplenme iç güdüsü erkeklerde yoğun bu nedenle iki ayrı bölge yapman yerinde olacak tek bölgede akvaryum içinde baskın erkek tüm yeri rahatlıkla sahiplenir ,bu nedenle diğer balıklar stereste olur ve ilerde yumurta alan dişi saklanamayacağı için ağzında yumurta tutma durumu zor olur.

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Teşekkür ederim yorumlar için evet dekoru bi güzel yapamadım şu dekor işinden anlamıyorum pek :) Balıklar gerçekten baya bi büyüdüler ve renkleri şuanda mükemmel :) Şu anda şehir dışındayım geri dönünce dekorda biraz daha düzenlemeler yapıcam ve İsmail abi büyük ihtimalle bi ara sana uğrayabilirim müsaitsen :)

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Her zaman kapım açık kubilay beklerim

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kubilay, balıkların sağlığı yerinde maşallah, akvaryum güzel bencede kayalar uyumsuz olmuş. İsmail Hoca'mın dediği gibi dekor konusunda biraz daha araştırma yap.

Saygılar...

12. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Tamam İsmail abi teşekkür ederim.
    Yapıcam Yavuz bi İstanbula döneyimde.

Sayfayı Paylaş