1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryumum bi bakar mısınız ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde leegolas tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. leegolas

leegolas

Arkadaşlar yaklaşık bir hafta kadar önce eski kiracıdan kalma tankı elden geçirip kullanılır hale getirdik bi akvaryumcu abimizle :) akvaryum bu şekilde görünürde bi sıkıntı var mı arkdaşlae ? Yeni başladım yardımcı olursanız mutlu olurum. [​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz hayırlı olsun.
    Arka cama fon olursa iyi olur...

3. leegolas

leegolas

Hoşbulduk teşekkür ederim :) alcam onu da yakın zamanda :) motorun boyutu duruşu ısıtıcının yeri ? Balıkların uyumluluğu normal mi herşey ?

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hoşgeldiniz, eğer yavru almak istiyorsanız meleği ve tetrayı çıkartmanızı öneririm. Onun dışında, motor balıkları çok yormuyorsa uzunlamasına çalışsın, daha sağlıklı döner su tankta.

5. leegolas

leegolas

Tetra hangisi hocam ? Bi kaç balığı ben almıştm diğerlerini arkadşım aldım da hamile bi lepistesim ve platim var. Platim yavruluk olmadan önce hep saklanıyodu hep tedirgindi. Şimdi yavrulukta da öylece duruyo çok nadir hareket ediyo normal midir ?

6. leegolas

leegolas

Bir de moli balığı ile plati arada su yüzeyine çıkyo nefes alır gibi tedirgin ediyo beni.

7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tetra resimde tam geminin kırık kısmında ortada duran balık. Balığı yavruluğa koymayın, bırakın yavrular ziyan olsun. Yavruluk balık için ekstra stresten başka birşey değil, doğum gibi zorlu bir işi yavrulukta stres altında yaptırmak canlıya tamamen eziyet. Bitkili akvaryum konularına göz atın, İmkan varsa 2 floresan alın tanka 1 groluks 1 aquastar, işinizi görecek kadar bitki ben hediye edeyim size. Canlılar doğal ortamlarında ne derece mutlu oluyor görünce bir daha yapay birşey koymazsınız akvaryuma.

8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Su üstüne çıkma konusu da , akvaryumunuz sanırım yeni, ondan kaynaklı. Bir süre müdahele etmeyin filtre temizliği ve yemleme dışında.

9. leegolas

leegolas

Aynen daha yeni 1 hafta anca oldu ama bi tane lepistesim nedensiz öldü.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ölen lepistes yaşlımıydı bunların ömrü fazla değil...

11. leegolas

leegolas

Bilgim yok o konuda. Teşekkr ederim ilginiz için :)

12. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kesinlikle kolay türlerden bitki.
    Dekorasyon adına çok güzel olur ve yavrular içlerine saklanır. Ayrıca lepistesler hem çok yavrular hem de çabuk yaşlanır ve ölür. Sorun arka arkaya çok ölüm olursa var demektir. Bu popilasyonu koruyun fazla balık almayın derim

13. leegolas

leegolas

Çok teşekkür ederim :) yeni başaldığım için fazla endişeleniyorum sanırım acemilik :) ama bu forumu çok sevdim epey bilgi topladım :) teşekkürler herkese

Alparslan ve Pennywise bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Dahada seveceksin...:)

15. leegolas

leegolas

Hocam bir firem daha vae bugün :( sebebi ne olabilir ? Cansız duruyodu dünden bir de diğer balıklar ısırıyodu. Tuzlu suda beklettim 15 dk hatta nerde yanlış yaptım bugün de ölmüş[​IMG]

Sayfayı Paylaş