1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Akvaryumum Sonunda

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde bursali_ tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Boyut (cm):80*30*40

Kapasite (litre):96

Canlılar:3 Sarı prenses Yavru

Malzemeler:

Akvaryum Bakımı:Haftada bir %15 dip çekim

Kullanılan Yemler:Tetra

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:

Şimdilik Prenseslerin fotografları var yarın güncellenicek..

Heliak bunu beğendi.
  2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Yeni Akvaryumum Sonunda

Hayırlı olsun Cay Bey. Gerçekten ışıklar açık olan resimde çok güzel gözüküyor. Bana çok çekici geldi. Işıktan mı bilmiyorum fakat gayet güzel gözüküyor :) İzin verirseniz bir kaç tavsiyede bulunacağım. Akvaryumun ortasında duran ısıtıcıyı bir köşeye alırsanız daha iyi bir görüntü olmuş olur. İç filtre kullanıyorsunuz sanırım sadece. Eğer dış filtre alırsanız bu çok iyi olucaktır. Akvaryumunuzda biyolojik bir döngü olmuş olucak. Aslında bu tür hakkında pek birşey bilmiyorum fakat takip ettiğim konularda bu tarz balıklarda daha fazla kayalık kullanılıyor. Üstadlarımız sizi bilgilendirecektir tam olarak. Kullandığınız kayaların hepsini aynı tür ve renk alırsanız daha iyi bir görüntü ortaya çıkacaktır.
    Ek olarak resimlerinizi hiç uğraşmadan sitemizin resim deposuna yükleyebilirsiniz. (Bkz. http://ap-depo.com/index.php)

bursali_ bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evet bencede biraz daha kayalık dekora ihtiyaç var Can.

bursali_ bunu beğendi.
  4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Hayırlı olsun yeni tankın can aklıma şu takıldı balıkları akvaryum kurduktan kaç gün sonra ekledin su eklendikten sonra balon kabarcıkları oluşur ısıtıcıya yapışır vs.vs erkenmi ekledin balıkları ?

bursali_ bunu beğendi.
  5. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

yok serdar akvaryuma durgun su koydum 2 gün iç filtre çalısşır halde bıraktım baloncuklar kendi kendilerine yok oldu.Ondan sonra yükledim balıkları.

Olcay abi ve anıl kardeşim tavsiyelerinizi göz önnde bulundurucam daha acemiyim :)

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

O zaman bana sağlıklı balıklar yetiştirirsin inşallah demekten başka birşey kalmıyor keyifli forumlar...

7. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Teşekkür ederim Serdar sanada sağlıklı balıklar. Ufak bi parantez (Bu siteye gelmeden önce girdiğim forumların hiç birinde böyle insanlarla tanışmamıştım. Herkes çok iyi ve kimse laf olsun diye bir şey söylemiyor. Site için emeği geçen herkese teşekkür ederim)...

8. shadow39

shadow39

İsim:
    Murat Ozsoy

cok guzel .emeginize saglik.ama bana biraz ciplak geldi

9. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Geçen gün yeni tek tür kayalar çıkardım bursa doğancı barajından. Onları koyacağım. Kumuda değiştirip siyah hagen kum yapmak istiyorum.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Akvaryum'da sarı prenses mevcut siyah hagen kum'da balıklar'ın renklerini tam sergilemez tavsiyem quartz veya silis kum kullanman 0,5 mm'lik.

11. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Ozaman silis kumu yaparım madem bende.^3 boyutlu arka fonların fiyatları hangi aralıklarda bilen varmı ?

Örnek; [​IMG]

Sayfayı Paylaş