1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryumum ve balık uyumu?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde beyazlotus tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Eski akvaryumum küçük olduğu için dün gittim ve büyük bir akvaryum aldım. Şu 80 cm'lik bombeli olanlardan. ölçüleri 80*40*52 ve sanırsam 166 lt su hacmi var.Arkadaştanda dış temizleme motoru alıyorum. Bu akvaryumda sarı prenses, yunus ve imparator gibi balıklardan beslemek istiyorum. Bilgili birinden yardım almak için buraya geldim. Acaba hangi hangi türleri koyayım akvaryuma. Alt komşum imparator koyma dedi. Diğer balıkları öldürüyor dedi. Yunus ve sarı prensesmi koyayım? Birlikte iyi yaşarlarmı? Neler önerirsiniz bu durumda?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında hacim Cichilid türleri için çok rahat edecekleri kadar fazla değil. Ancak yavru veya genç boylarda sarı prenses, ahli, red borley, yunus türlerinden terciğinize göre ekleyebilirsiniz. Balıklar gelişmeye başladıkça büyük akvaryum ihtiyacı baş gösterecek elbette.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İmparator bencede koyma, sarı prenses ve yunus yaşarma yunus koymayın bence. Yunus için min: 300-350 lt hacim gerekir bence 1 erkek 5 dişi sarı prenses koyun.

4. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Yavuz abiye katılıyorum.Yunuslar için rahat ortam olarak 300lt gerekir(min.).Bence sadece sp alın eğer yetişkin alacaksanız.Yavru alacaksanız sp,ahli,red borley alın derim ama gerisi size kalmış.

Sayfayı Paylaş