1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni akvaryumum Ve sorularim acill

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamin aleyküm arkadaşlar 100x50x50 yeni akvaryumum. Şuan kurumada benim bir sorum daha olucak bu t5 ışık sistemi bu akvaryumu yaptirdiğim kişi bunlari söyledi flerosanin kendinden olanlari var t5 deniyor. Yani eskisi gibi ses cıkaranlardan değil starter flanli değil yani
    onlardan alirsin yanlara 2 tane takarsin yer açtim.

Bunlari söyledi arkadaş simdi bide şu resmi atti bundanmiş.

Bunu nerden aliriz fiyati ne kadardir bilgi verirseniz sevinirim..

Buda akvaryumun resimleri..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum çok güzel görünüyor açıkcası. Hayırlı olsun. Fotoğraftaki florasanlar T5 değil ama T4 olarak geçiyor sanırım. Ben olsam bunlarla uğraşmam ve yeni yapılan bu akvaryuma annanemizin margarini misali hiç sağa sola kıvranmadan 2 adet gün ışığı sylvania floresan ve ya maddi durum varsa T5 aydınlatma en güzeli.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim Temel abi. Kapak tam bitmemiş zaten akvaryum bitmis kurumada ben bu ışık işlerinden tam anlamıyorum nerden temin edebilirim nekadar fiyat tutar yardim edersen çok sevinirim..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bütün akvaryumcular bu florasanları satıyor. T5 hepsinde bulunmaz ama sylvania gün ışığı floresan hepsinde var hemen hemen. Güncel fiyatlarını kullanmadığım için bilemiyorum. Elektronik balast ile kolayca bağlanır kapak üzerine.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim Temel abi yaptik bir şey güzel olsun gün ışıği aliyim. saygılar:gif

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Murat bey hayırlı olsun, şık duruyor akvaryumunuz. em34:

Avrupa yakası tarafındaysan, Karaköyde Me-fa dış ticaret var. Sylvania Türkiye distirbütörü, fiyatlarda çok uygun, balastını duylarını alır gelirsin. T-8 30 watt, 90 cm- grolüx 12 TL, lüxlineplus 4 TL, T-5 39 watt, 85 cm- grolüx 20 TL lüxlineplus 5 TL. Balastlarda (Relco İtalyan malı) T8 için 12 civarı, T5 için 23 TL. civarıydı, yanlış hatırlamıyorsam gene telefon ile sorarsın. Balastlar, 2 X yani 2 floresan bağlıyorsun.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim Murat abi. Anadolu yakasindayim burda fiyat alim bi bakim olmazsa orayada bakarim.Teşekkürler. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş