1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni alcağım dost: Muhabbet kuşu :)

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhabalar.
    Bu aralar muhabbet kuşu kaşıntım tuttu. :D Gerçekten çok şirin yaratıklar. Arkadaşımın evine gittim bir tane dişi vardı. Geliyor, kafasına omuzuna konuyor, öpüyor, yanında sokağa çıkıyor (kafama da pislemeden evden göndermedi :F ). Gerçekten bir tane masmavi yavru bir muhabbet kuşu alma isteği doğdu. Bitkili akvaryum işi bitince yavru muhabbet kuşu aramasına çıkacağım. Tabi biraz elime para geçtikten sonra. Üretmek istemiyorum. Kafes boyu ne kadar olmalı? Aslında bunu pek önemsemiyorum, çünkü belli bi zaman sonra kafesi sadece yem ve su içmek için kullanıyorlar. Dikdörtgen bir kafes alacağım. Tabanına gazete kağıdı nasıl olur? İçinde yemlik kaç tane olmalı? Öneri, yorum ve tecrübelerinizi bekliyorum.

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Arkadaşınızın dişisinin yavrusu olsa ve onu alsanız keşke.
    *Kafes dikdörtgen olabilir ama telleri enine olmalı bu önemli,kanarya kafeslerinde düşeydir,kafeste yukarı -aşağı tellerde dolaşıyorlar,önemli.
    *Gazete kağıdı taban için uygun,temiz tutmak sizin kontrolünüzde olduktan sonra.
    *Yemlik bir tane de olabilir,boş kalmadıkca.
    Eskiden nadir bulunurdu ama şimdi bol sanıyorum,kabuksuz yemler var,onlardan alırsanız daha temiz ve kolay olur.
    Başarılar.

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Teşekkür ederim. Haftada bir kere banyo yeterli mi?

4. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Toprak sende mi :F

Bende biraz daha tetrazon ve elma salyangozu eklemesinden sonra muhabbet alıyorum.Gerçekten çok güzel canlılar.Çift olarak mı yoksa tek olarak mı besleyeceksin?

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Tek olarak. Sahibine daha çok alışıyor tek olunca. :)

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Dişi-erkek ne düşünüyorsun?

Umarım dişi düşünmezsin...

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Yok yok... Dişi değil. :D Çok pis ısırıyorlar.

Msn eklersen orda konuşabiliriz. ;)

8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bende onun için umarım dişi düşünmezsin dedim.Cazgır oluyorlar :)

Msn konusuna gelirsek,istersen özelden at msn adresini eklerim konuşuruz.Sana kalmış ...

9. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım
    Kuşu aldıktan sonra ayna koyma alışması zor oluyor.

10. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Ayna koymam, fakat çıngırak koyarım. Oyuncak olmazsa bir yerden sonra tüylerini yoluyormuş. :yazik:

11. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım
    Oyuncak çokça bulunsun zaten bende çok vardı değiştire değiştire kullanıyordum çünkü hep aynı oyuncaktan sıkılıyorlar. Banyo konusuna gelince kışın yaptırma yazın ise kendi siteğine göre yapsın zorlama özel banyolukları var iste odanın içine koy ister kafesin kapısına tak o kendisi isterse yapar. afese takınca her tarafı ıslatıyor ama alışması için bir kaç kez kafese tak.

12. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Evet kuş banyosu alacağım. :) Sanırım sizin bu konuda tecrübeniz var. Öneriniz var mı bu konu hakkında?

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Toprak kardeş bende bir ara heveslendim muhabbet kuşlarına ama bir türlü fırsatım olmadı gidip alamadım. Ama en kısa zamanda gidip alıp resimlerini burada paylaşacağım. Sende öyle yap resimlerini paylaş bizlerle.

14. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Ben yavru ve maskeli bulabilirsem alacağım. :) Maskeliler daha şirin bence. :)

15. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Ele alıştırılıp eğitilen muhabbet kuşu daha sonra üretilebilir mi?

Sayfayı Paylaş