1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni aldığım akvaryum

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ugur gok tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. ugur gok

  ugur gok

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  uğur gök
  Arkadaşlar yeni 80 lt lik bir nano akvaryum aldım. Bütün malzemesi hazır halde satılanlardan iyide para verdim içinde ps var ama çok küçük ve sump kısmınada aradaki bölmelerden dolayı sığdıramadım akvaryumun içine koyduğumdada görüntü bozuklugu yaşadım. Akvaryumu resif olarak düşünüyorum ps koymasam olurmu yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. actroses

  actroses

  Mesajlar:
  80
  İsim:
  Murat Efe
  Uğur bey öcelikle kararınız hayırlı olsun. Üstadlar size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Siz almış olduğunuz sistemin ekipmanlarını ayrıntılı olarak yazarsanız size yardımcı olmamız daha kolay olacaktır.
  Protein Skimmer deniz akvaryumlarının filtrasyonunda hayati öneme sahip ve olmazsa olmaz bir ekipmandır

  PS ler Motor sayesinde skimmer gövdesine giren sudaki organik moleküller gövde içinde oluşan hava kabarcıkları ile reaksiyona girer, moleküllerin yapıştığı kabarcıklar su yüzeyine çıkarken çevrelerindeki atıklar sayesinde patlamadan birikip toplama kabına kadar birikerek taşar.

  Tekrar kararınız hayırlı olsun
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Hayırlı olsun akvaryum. Ps olmadan yürütülebilir ama canlı yelpazesi kısıtlı olur. Sump sistemi nasıl acaba ? Arka veya iç sump şeklinde mi ? Protein skimmer askılı olarak kullanılabilir. Akvaryumun filtre sistemini ve her şeyi hazır dediğiniz genel ekipmanları veya malzemeleri sıralarsanız iyi olur.
   
 4. ugur gok

  ugur gok

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  uğur gök
  arkadaslar akvaryum arkasında 4 bölümden olşan sump sistemi var ps ise aquaryum skimmer sk-05 marka ve 90 lt lik nano akvaryum resimleri çektim ama yüklüyemedim neyse yaklaşık45 gündür akvaryum canlı kayalarla beraber çalışmaktadır akvaryumda kayalarda hareket başladı kurtlar ve değişik böcekler dolaşmaya başladı boru kurtları oluştu deniz yıldızına benziyen 3 ayaklı canlılar türedi mavimsi renkte bundan sonra nasıl bir yol çizmem gerekli yardımcı olurmusunuz
   

Sayfayı Paylaş